Wybory parlamentarne 2019 w Kazimierzu (aktualizacja)

Dziś, 13 października 2019 roku idziemy do urn by oddać swój głos w wyborach parlamentarnych. To właśnie my zdecydujemy o tym kto zasiądzie w poselskich i senatorskich ławach.

Lokale wyborcze są dziś czynne od godziny 7.00 rano. Zamknięte zostaną wieczorem, o 21.00. Są otwarte na tyle długo, że każdy z nas zdąży oddać głos. W gminie Kazimierz Dolny pracuje pięć obwodowych komisji wyborczych: dwie w Kazimierzu Dolnym, a także w Bochotnicy, Rzeczycy i Parchatce. Możemy wstąpić tam po drodze z kościoła, z grzybobrania czy tuż po obiedzie. O dowolnej godzinie i w dowolnym stroju. Ważne, by mieć ze sobą dowód osobisty. I zagłosować.
O wynikach głosowania w gminie Kazimierz Dolny, ale i w całym kraju, poinformujemy, gdy tylko się one pojawią.

Aktualizacja, 13.10.2019r., godzina 22.00

Lokale wyborcze zostały już zamknięte. Wstępne wyniki wyborów już są, jednak na te oficjalne musimy jeszcze poczekać. W Kazimierzu Dolnym również.

Sporym zaskoczeniem okazała się frekwencja. W całym kraju do urn poszło ponad 60% uprawnionych. W gminie Kazimierz Dolny, do godziny 17.00 frekwencja wynosiła 40,41%. Wpływ na ten wynik miało bez wątpienia to, że ponad 250 osób z zewnątrz dopisało się spisu wyborców.

Jak to wyglądało w poszczególnych obwodowych komisjach wyborczych (z godz. 17.00)?

Kazimierz Dolny, Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza - 37,00%

Kazimierz Dolny, Gminny Zespół Szkół - 47,00%

Bochotnica - 39,00%

Rzeczyca - 31,00%

Parchatka - 45,00%

Ile osób ostatecznie wzięło udział w głosowaniu na terenie gminy Kazimierz Dolny dowiemy się w godzinach nocnych lub porannych. Wtedy też poznamy oficjalne wyniki wyborów.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę