Wybieram bibliotekę!

Skomentuj (2)

W Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Dolnym trwa właśnie Tydzień Bibliotek. Tym razem coroczna akcja odbywa się pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Wszystko po to, by promować biblioteki, książki i samo czytanie.

Tydzień Bibliotek jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich już od dwunastu lat. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Ma ona na celu podkreślanie roli książki i czytania oraz promowanie biblioteki jako miejsca interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych oraz inspirujących przedsięwzięć.

Kazimierska biblioteka przygotowała wiele ciekawych wydarzeń. Będą dyskusje o książkach, pasowanie na czytelnika biblioteki czy też gra terenowa „Bajkowy Kazimierz”. Spotkania odbywać się będą w bibliotekach: w Kazimierzu Dolnym i Bochotnicy oraz w Gminnym Zespole Szkół. Akcja zakończy się w piątek 15 maja.

Program Tygodnia Bibliotek:

11 – 13 maja
- GZS w Kazimierzu Dolnym - Uczniowie klasy II GZS w Kazimierzu Dolnym - Projekt edukacyjny „Co nasi rodzice czytali jak byli mali?”. Prowadzenie: Agnieszka Wawrzycka

12 maja -
Biblioteka w Kazimierzu Dolnym - Uczniowie klasy I A GZS w Kazimierzu Dolnym - Zajęcia biblioteczne pt.: „W bibliotece może być wesoło”. Prowadzenie: Urszula Soleniec

13 maja – Biblioteka w Kazimierzu Dolnym - Uczniowie klas II –VI GZS w Kazimierzu Dolnym i klas I-III gimnazjum GZS - Mistrz pięknego czytania. Prowadzenie: Wioletta Markowska, Edyta Podrażka, Małgorzata Józefacka.

13 maja – Filia biblioteki w Bochotnicy - Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Bochotnicy - Pasowanie na czytelnika biblioteki. Prowadzenie: Barbara Goliszek-Rak

14 maja – Biblioteka w Kazimierzu Dolnym - Uczniowie klasy I B GZS w Kazimierzu Dolnym i klasy I ze SSP w Skowieszynku - Pasowanie na czytelnika  biblioteki. Prowadzenie: Urszula Soleniec

15 maja – Kazimierz Dolny - Uczniowie klasy II GZS w Kazimierzu Dolnym - Gra terenowa: Bajkowy Kazimierz. Prowadzenie: Anna Maciąg.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • szok
    Cel szczytny ,moje pokolenie ludzi którzy CZYTALI książki już przemija ,młodzi tak jak Bolek czytają ....wyciągi z konta i rachunki do zapłacenia .Internet zabiera im czas a książki uważają za siedliska kurzu .
  • pijany znad Grodarza
    Brawo za aktywność. Tak trzymać.

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę