Wspomóż Wielką Orkiestrę!

Skomentuj (2)

Czy wesprze Pani / Pan Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? - Takie pytanie będzie można wielokrotnie usłyszeć w najbliższą niedzielę w Kazimierzu i wielu miejscach nie tylko Polski. 10 stycznia już po raz XVIII zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na rynku i ulicach Miasteczka pojawią się wolontariusze, którzy w tym roku kwestować będą na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

- W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia – czytamy na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Naszą ambicją było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki.

Na ten cel zbierane już były fundusze w roku ubiegłym, ale okazało się, że potrzeby są dużo większe niż środki zgromadzone podczas XVII Finału WOŚP. Stąd XVIII finał ma ten sam cel: onkologia dziecięca. Ale pieniądze zebrane 10 stycznia posłużą do sfinansowania także 3 ogólnonarodowych programów: przesiewowych badań słuchu u noworodków, leczenia bezdechu, szkolenia w ramach udzielania pierwszej pomocy.

Kazimierski sztab WOŚP mieści się tradycyjnie w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza nad Wisłą.

W Kazimierzu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra nie tylko na 40 sercach młodych wolontariuszy, którzy mimo zimowej aury kwestować będą na rzecz chorych dzieci w Miasteczku i okolicach. W Gminnym Zespole Szkół o godzinie 14.00 odbędzie się turniej w tenisa stołowego w ramach akcji – Sto turniejów dla Jerzego. Wpisowe – symboliczne sumy wrzucane do puszki – przekazane zostaną na cele Orkiestry. Tam także odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP, wśród których jest orkiestrowy kubek, koszulka i kalendarze – w kolorach tegorocznej Orkiestry.
Zachęcamy do ofiarności. Przecież – wszystkie dzieci są nasze!

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę