Kazimierzacy: Antoni Werman

Skomentuj (1)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta powstaje wystawa „Kazimierzacy”. Zanim jednak ujrzy ona światło dzienne, będziemy mieli okazję poznać sylwetki osób zasłużonych dla Kazimierza Dolnego. Bohaterem pierwszego spotkania będzie Antoni Werman.

W najbliższy piątek, 19 lipca 2013 r. godz. 17.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się pierwsze ze spotkań poświęconych sylwetkom osób zasłużonych dla Kazimierza Dolnego. Podczas spotkania poznamy bliżej postać Antoniego Wermana – społecznika i wybitnego handlowca. Gospodarzem tego wspomnieniowego wieczoru będzie Helena Werman – żona Antoniego Wermana.

 

- Przygotowując wystawę "Kazimierzacy", postanowiłam poprzedzić ją spotkaniami poświęconymi sylwetkom wybitnych mieszkańców Kazimierza – mówi Monika Dudzińska z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. - Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbędzie się w najbliższy piątek.

 

Mieczysław Pietrzak w opracowaniu pt.: „Pół wieku działalności Miejskiej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „Zgoda” w Kazimierzu Dolnym”, wydanym w 1961 r. pisał: „Zarząd spółdzielni składa się z prezesa i dwóch wiceprezesów. Prezes GS Wacław Stolarski pracuje na tym stanowisku od września 1955 r. Kieruje on Pracą zarządu, bezpośrednio podległe mu są działy: finansowo – księgowy i administracyjny. Wiceprezes zarządu Antoni Werman kieruje sprawami handlu i produkcji oraz transportem…”.Drugim wiceprezesem był Pan Stanisław Jakubczyk, podlegały mu skup oraz masarnia.

 

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy w piątek do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, przy ul. Lubelskiej.

 

Fotografia zamieszczona powyżej, przedstawia Antoniego Wermana w latach 40 -tych XX w. i pochodzi z prywatnego archiwum Heleny Werman.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę