WOŚP dla dzieci i seniorów

Skomentuj (3)

zobacz więcej (7)

Po raz dwudziestu trzeci – a w Kazimierzu po raz szesnasty – zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów.

W Kazimierzu od szesnastu lat co roku wolontariusze skupieni w sztabie przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza zbierają fundusze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku na ulice Miasteczka wyszło 30 wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu i innych szkół i uczelni. Wspierał ich swoim autorytetem nawet sam król Kazimierz Wielki, który na chwilę opuścił wystawiane w Farze „Betlejem Polskie”, by pomóc w zbiórce na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów. Taki cel bowiem w tym roku przyświecał tej największej polskiej akcji charytatywnej.

- Orientacyjna kwota, jaką zebraliśmy to 10 000,20 zł – mówi Beata Frączek, szef sztabu przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. – Największą kwotę zebrała Zosia Skrzeczkowska z Koszczyca 1059,45zł.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • brawo WOŚP
    Przynajmniej w tym roku zbierających w dobrej wierze i w dobrym celu nie poniżali ludzie przesączeni pisowsko-kościelnianą ideologią. Chociaż w kraju WOŚP był atakowany tak bezczelnie to w Kazimierzu się obyło (chyba) bez niemiłych sytuacji. To cieszy tak samo jako 10 tys. złotych.
  • Król
    Czy królem jest Pan Marcin radny?Nawet pasuje
  • Barbara
    Brawo brawo! Piękna kwota. Kazimierz po raz kolejny pomaga.Tak trzymać!

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę