Wizytowali stan wałów na Wiśle

Skomentuj (1)

Wizytacji stanu wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy Kazimierz oraz w innych miejscowościach lubelskiego odcinka Wisły dokonała wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc. Stan wałów okazał się zadowalający.

W związku z podniesionym stanem wód spowodowanym ostatnimi obfitymi opadami deszczu wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc wizytowała stan wałów przeciwpowodziowych na rzece Wiśle.

 

Wojewoda odwiedziła większość obwałowań chroniących województwo lubelskie – od miejscowości Stężycy, poprzez obwałowania doliny puławsko-parchacko-bochotnickiej i kazimierskiej, do Wilkowa i Zastowa Polanowskiego oraz obwałowań na terenie Kępy Choteckiej, Józefowa i Popowa.


W Bochotnicy 6 czerwca wojewoda wraz z pracownikami Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawicielami Wojewódzkiego Zarządu Urządzeń i Melioracji Wodnych w Lublinie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, zastępcą Prezydenta Puław, wicestarostą Powiatu Puławskiego i burmistrzem Kazimierza Grzegorzem Dunią obejrzała nowo wybudowany wał przy drodze do przeprawy promowej w kierunku Nasiłowa oraz będący jeszcze w budowie odcinek wału przy oczyszczalni ścieków.

 

Burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia przedstawił wojewodzie koncepcję połączenia odcinków wałów tzw. kładką na rzece Bystrej, co uatrakcyjniłoby łączność turystyczną z Puławami. Obecnie drogi techniczne przy wałach używane są jako ścieżka rowerowa.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę