Rowerem do Kazimierza?

Skomentuj (8)

Jazda na rowerach staje się coraz bardziej modna. Niestety, tras rowerowych z prawdziwego zdarzenia jest jak na lekarstwo. Powoli budowana jest ścieżka biegnąca wzdłuż wałów wiślanych z Puław w kierunku Kazimierza Dolnego.

Ścieżka rowerowa biegnąca z Puław wzdłuż wałów na Wiśle kończy się w Parchatce. Ale już niebawem dojedziemy nią do Bochotnicy, a z czasem, być może, nawet do Kazimierza Dolnego. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych prowadzi prace nad przebudową wałów przeciwpowodziowych na Wiśle w okolicach Parchatki i Bochotnicy. I choć głównym celem prac jest umacnianie wałów i ochrona przeciwpowodziowa, przy okazji powstanie przy wale ścieżka rowerowa.


- W chwili obecnej robiony jest nasyp pod ścieżkę rowerową, ale pamiętajmy, że sama ścieżka nie jest tu najważniejsza, najważniejsze są wały i zabezpieczenie terenu przed ewentualną powodzią – mówi Józef Kusiak, inspektor nadzoru budowlanego. – Jedyne, co mogę powiedzieć, to, że w tym roku ta ścieżka na pewno będzie.


Prace trwają na trzykilometrowym odcinku do rzeki Bystra i polegają m.in. na podwyższeniu nasypu wału do 1,5 m wysokości. U jego podstaw powstanie trasa rowerowa.


- Być może z czasem, gdy znajdą się na ten cel pieniądze, ścieżka ta połączy Puławy z Kazimierzem Dolnym – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Jednak w chwili obecnej nie potrafię powiedzieć, kiedy to nastąpi.


W chwili obecnej ścieżką rowerową wzdłuż wału można dojechać od starego mostu w Puławach do Parchatki. Tutaj trasa się kończy i rowerzyści, którzy chcą dotrzeć dalej, muszą zjechać na ruchliwą drogę z Puław do Kazimierza. A jazda rowerem drogą publiczną do najbezpieczniejszych nie należy. I choć z roku na rok ścieżka rowerowa staje się coraz dłuższa, nadal nie wiadomo, kiedy dotrze do celu.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • mieszkaniec
  "I choć z roku na rok ścieżka rowerowa staje się coraz dłuższa, nadal nie wiadomo, kiedy dotrze do celu." kto wypisuje takie bzdury od kilku lat sciezka stanela na etapie pulawy parchatka i dopiero od dluzszego czasu cos zaczetor obci z wałem oraz ze sciezka, i rowniez uwazam ze lepeij by bylo gdyby sciezka yla na koronie wału.
 • Krzyś
  Fajnie, że powstaje ta ścieżka. Przyznam jednak, że wolałbym aby była usytuowana na koronie wału.
  Co do jazdy Plebanką, to samo tyczy się innych wąwozów, niestety jazda bez trzymanki w wykonaniu jeepów powoduje niesamowite koleiny. Wiem, że jeżdżą tam aby utrzymywać wąwozy w kondycji, jednak równocześnie czynią te same wąwozy nie do przebycia dla rowerów jak i pieszych. Może by tak trochę wolniej na zakrętach panowie kierowcy?
 • pijany znad Grodarza
  Zapraszam rowerzystow na przejażdżke Plebanką. Zagalopowałem się. Odradzam jazdy tą trasą. KALECTWO MUROWANE.
 • Niezapominajka
  Dobrze, że wreeeeszcie robią ten wał ale o tej niedokończonej ścieżce rowerowej mówi się od x lat a więc nadal nic nowego!
 • Dawid
  Miasto Kazimierz Dolny ciagle odstaje, Bochotnica zrobiła chodnik który się kończy na granicach miasta, Kazimierz Dolny swojej części nie może dokończyc a giną ludzie, wał kończy się w Parchatce na granicy z Puławami przez najbliższe kilka lat nie mogli dokończyć...Śmiecie, brud i smród.
  Panie Burmistrzu do roboty.
 • Wacek
  adna ścieżka rowerowa, a jedynie droga techniczna udostępniona przez WZMiUW (jako administratora) dla ruchu rowerów. W każdym razie jak go zwał, tak go zwał. Chwała i wieczna sława WZMiUW!
 • Marcin
  dobre i to, z Bochotnicy do Kazimierz już blisko..małymi kroczkami dojdziemy do celu
 • al1814
  Każdy nowy kawałek ścieżki cieszy. Miejmy nadzieję, że dotrze ona z czasem do Miasteczka.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę