Rowerem do Kazimierza?

Skomentuj (8)

Jazda na rowerach staje się coraz bardziej modna. Niestety, tras rowerowych z prawdziwego zdarzenia jest jak na lekarstwo. Powoli budowana jest ścieżka biegnąca wzdłuż wałów wiślanych z Puław w kierunku Kazimierza Dolnego.

Ścieżka rowerowa biegnąca z Puław wzdłuż wałów na Wiśle kończy się w Parchatce. Ale już niebawem dojedziemy nią do Bochotnicy, a z czasem, być może, nawet do Kazimierza Dolnego. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych prowadzi prace nad przebudową wałów przeciwpowodziowych na Wiśle w okolicach Parchatki i Bochotnicy. I choć głównym celem prac jest umacnianie wałów i ochrona przeciwpowodziowa, przy okazji powstanie przy wale ścieżka rowerowa.


- W chwili obecnej robiony jest nasyp pod ścieżkę rowerową, ale pamiętajmy, że sama ścieżka nie jest tu najważniejsza, najważniejsze są wały i zabezpieczenie terenu przed ewentualną powodzią – mówi Józef Kusiak, inspektor nadzoru budowlanego. – Jedyne, co mogę powiedzieć, to, że w tym roku ta ścieżka na pewno będzie.


Prace trwają na trzykilometrowym odcinku do rzeki Bystra i polegają m.in. na podwyższeniu nasypu wału do 1,5 m wysokości. U jego podstaw powstanie trasa rowerowa.


- Być może z czasem, gdy znajdą się na ten cel pieniądze, ścieżka ta połączy Puławy z Kazimierzem Dolnym – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Jednak w chwili obecnej nie potrafię powiedzieć, kiedy to nastąpi.


W chwili obecnej ścieżką rowerową wzdłuż wału można dojechać od starego mostu w Puławach do Parchatki. Tutaj trasa się kończy i rowerzyści, którzy chcą dotrzeć dalej, muszą zjechać na ruchliwą drogę z Puław do Kazimierza. A jazda rowerem drogą publiczną do najbezpieczniejszych nie należy. I choć z roku na rok ścieżka rowerowa staje się coraz dłuższa, nadal nie wiadomo, kiedy dotrze do celu.

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • mieszkaniec
  "I choć z roku na rok ścieżka rowerowa staje się coraz dłuższa, nadal nie wiadomo, kiedy dotrze do celu." kto wypisuje takie bzdury od kilku lat sciezka stanela na etapie pulawy parchatka i dopiero od dluzszego czasu cos zaczetor obci z wałem oraz ze sciezka, i rowniez uwazam ze lepeij by bylo gdyby sciezka yla na koronie wału.
 • Krzyś
  Fajnie, że powstaje ta ścieżka. Przyznam jednak, że wolałbym aby była usytuowana na koronie wału.
  Co do jazdy Plebanką, to samo tyczy się innych wąwozów, niestety jazda bez trzymanki w wykonaniu jeepów powoduje niesamowite koleiny. Wiem, że jeżdżą tam aby utrzymywać wąwozy w kondycji, jednak równocześnie czynią te same wąwozy nie do przebycia dla rowerów jak i pieszych. Może by tak trochę wolniej na zakrętach panowie kierowcy?
 • pijany znad Grodarza
  Zapraszam rowerzystow na przejażdżke Plebanką. Zagalopowałem się. Odradzam jazdy tą trasą. KALECTWO MUROWANE.
 • Niezapominajka
  Dobrze, że wreeeeszcie robią ten wał ale o tej niedokończonej ścieżce rowerowej mówi się od x lat a więc nadal nic nowego!
 • Dawid
  Miasto Kazimierz Dolny ciagle odstaje, Bochotnica zrobiła chodnik który się kończy na granicach miasta, Kazimierz Dolny swojej części nie może dokończyc a giną ludzie, wał kończy się w Parchatce na granicy z Puławami przez najbliższe kilka lat nie mogli dokończyć...Śmiecie, brud i smród.
  Panie Burmistrzu do roboty.
 • Wacek
  adna ścieżka rowerowa, a jedynie droga techniczna udostępniona przez WZMiUW (jako administratora) dla ruchu rowerów. W każdym razie jak go zwał, tak go zwał. Chwała i wieczna sława WZMiUW!
 • Marcin
  dobre i to, z Bochotnicy do Kazimierz już blisko..małymi kroczkami dojdziemy do celu
 • al1814
  Każdy nowy kawałek ścieżki cieszy. Miejmy nadzieję, że dotrze ona z czasem do Miasteczka.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę