Wizytowali stan wałów na Wiśle

Skomentuj (1)

Wizytacji stanu wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy Kazimierz oraz w innych miejscowościach lubelskiego odcinka Wisły dokonała wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc. Stan wałów okazał się zadowalający.

W związku z podniesionym stanem wód spowodowanym ostatnimi obfitymi opadami deszczu wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc wizytowała stan wałów przeciwpowodziowych na rzece Wiśle.

 

Wojewoda odwiedziła większość obwałowań chroniących województwo lubelskie – od miejscowości Stężycy, poprzez obwałowania doliny puławsko-parchacko-bochotnickiej i kazimierskiej, do Wilkowa i Zastowa Polanowskiego oraz obwałowań na terenie Kępy Choteckiej, Józefowa i Popowa.


W Bochotnicy 6 czerwca wojewoda wraz z pracownikami Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawicielami Wojewódzkiego Zarządu Urządzeń i Melioracji Wodnych w Lublinie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, zastępcą Prezydenta Puław, wicestarostą Powiatu Puławskiego i burmistrzem Kazimierza Grzegorzem Dunią obejrzała nowo wybudowany wał przy drodze do przeprawy promowej w kierunku Nasiłowa oraz będący jeszcze w budowie odcinek wału przy oczyszczalni ścieków.

 

Burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia przedstawił wojewodzie koncepcję połączenia odcinków wałów tzw. kładką na rzece Bystrej, co uatrakcyjniłoby łączność turystyczną z Puławami. Obecnie drogi techniczne przy wałach używane są jako ścieżka rowerowa.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę