Wielkie porządki

Skomentuj (21)

zobacz więcej (10)

Sobota w Kazimierzu upłynęła pod znakiem wielkiego sprzątania. Śmieci z wielu miejskich uliczek i wąwozów upchnięto w blisko 200 workach. W Miasteczku będzie teraz czyściej.

Kwiecień plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata. Na szczęście pogoda w sobotę dopisała i udało się sprzątnąć wiele z zaplanowanych uprzednio miejsc. Urzędnicy z miejskiego magistratu z burmistrzem na czele, strażacy, radni oraz dzieci i młodzież z obu kazimierskich szkół przeszli Plebanką, wałem wiślanym, ulicą Słoneczną, Kwaskową Górą, Zamkową, Dołami, Korzeniowym Dołem i Głęboczyzną, a nawet przez Jeziorszczyznę i zapełnili śmieciami różnego pochodzenia blisko 200 worków.

Akcja pierwszych w tym roku wielkich miejskich porządków była też okazją do happeningu zorganizowanego przez dzieci z Gminnego Zespołu Szkół w obronie czystości placu zabaw. „My się tu bawimy, sprzątaj po swoim psie!”, „Sprzątam, bo kocham mojego psa i moje miasto”, „Na spacer weź psa i woreczek”, „My tu chcemy w piłkę grać, nie w psich kupach się turlać” – te i inne hasła na transparentach przypominały właścicielom psów o obowiązkach względem ich czworonogów i miasta.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • pijany znad Grodarza
  nie prościej " zlikwidować" kury.
 • ignac
  Panie burmistrzu najwyższy czas się wziąć się za remonty dróg, droga przez Doły prawie nie przejezdna,można koło urwać w dziurach nawet nie ma którędy ominąć tak samo na Wylągach jakby asfalt kury wydziobały......
 • renata
  Słuchaj "Czarna" Ty chyba i umysł masz czarny!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Czarna
  kazimierzanka - dlaczego w szkołach obowiązkowe? Nie sądzę, by to właśnie te dzieci zaśmieciły wąwóz przy cmentarzu, a dorośli. A może to w zakładach pracy, w tym urzędach czyn społeczny powinien wrócić do łask? Może to dorośli w końcu, wzięliby odpowiedzialność za ten kazimierski bałagan? Dziękujcie, że macie jeszcze te dzieciaki w Kazimierzu, bo jak szkoły się zdematerializują [z kontenerowego Gimnazjum i nadwiślańskiego Zespołu Szkół dzieciaki pójdą uczyć się do Puław], to kto będzie sprzątał psie kupy nad Grodarzem?
 • Ulka
  Głęboczyzna pomiędzy starym i nowym cmentarzem jest rzeczywiscie baaardzo zaśmiecona. Warto przypomnieć, że prowadzi tędy zielony szlak turystyczny... Szlak turystyczny przez śmietnik?!
 • pijany znad grodarza
  M.K,-A Jakże się mylisz co do mojej osoby., jeśli chodzi o tego rodzaju akcje i nie tylko w tym dniu.
 • kazimierzanka
  W zeszłym roku brałam udział w akcji. W tym roku nie mogłam. Za każdym razem, gdy jestem na cmentarzu trafia mnie szlag, bo widzę zaśmiecony wąwóz, który sprzątnęliśmy wtedy z niemałym wysiłkiem. Może, gdyby osoby śmiecące, jako dzieci brały udział w takiej akcji, miałyby więcej świadomości w tej sprawie. Takie akcje powinny być w szkołach obowiązkowe, żeby każdy poznał na własnej skórze trud podniesienia z ziemi śmiecia.
 • calvados
  Cieszy mnie to , że odezwały się również pozytywne głosy :)
  I to właśnie dzieciom należy się podziękowanie za ich chęci i wykonaną pracę!!!:)
  @renata- masz racje. Zgadzam się z Tobą w 100%.
 • Wiola
  Dziękuję dzieciom które dzielnie sprzatały-pracowały. Dziękuję POMYSŁODAWCOM tej akcji.Mam nadzieję że w przyszłym roku dołączę z mężem...Przykro mi z powodu złośliwości ludzi.To nie promowanie siebie,to po ludzku mówiąc wspaniałe,godne naśladowania zachowanie NAUCZYCIELA-WYCHOWAWCY naszych dzieci.BRAWO PANI MONIKO BRAWO !!!!!
 • renata
  Zauważam, że jeszcze nie było żadnej akcji, żeby nie czepiały się zawsze te same osoby.Ciągle piszą głupie, czepliwe komentarze, wychodzi z tych ludzi po prostu warcholstwo. Ciężko z takimi ludżmi, którzy są zawsze na NIE!. Gdyby żądził "święty" i "diabeł" to też Ci ludzie wybrali by trzecią obcję a jak nie to czwartą, piąta i następne, tak aby zawsze było po ichniemu....
 • M.K-A
  pijany- niechlubny to jest fakt , że tak blisko Ciebie było tyle śmieci.
  Mogłeś włączyć się do akcji i jako dorosła osoba lepiej byś ocenił ile worków będzie potrzebnych w tym miejscu.Dzieci otrzymały po dwa worki i rękawiczki.Kiedy się okazało , że śmieci jest więcej,jako mądre i odpowiedzialne dzieciaki postanowiły zebrać je w reklamówki- i co w tym złego ? Nie robiły z tego problemu , a wręcz cieszyły się ,że znalazły wyjście .
  Ps. Prośba od DZIECI - aby miejsca , które posprzątały pozostały jak najdłużej czyste.
  Celem nie było tylko sprzątanie , ale obudzenie w dzieciach szeroko pojętej świadomości- ten cel został osiągnięty. M.K-A
 • pijany znad Grodarza
  a bardzo proszę, oswiecam. Do reklamowek śmieci zbierały dzieci i to NIE SWOJE śmieci.
 • calvados
  @joryb- z jednej strony nie dziwie się , że mieszkańcy się nie pojawili.Kto by chciał zostać obsmarowanym na internetowym forum , i osądzonym o promowanie swojej osoby??????
 • calvados
  Zaskakuje mnie mentalność kazimierzaków. Jeśli tylko pojawi się , że tak powiem Akcja W Szczytnym Celu , to nagle zewsząd pojawiają się pomruki wszechwiedzących, czepialskich pesymistów.@pijany znad Grodarza- czy to,że śmieci były zbierane do reklamówek to aż tak istotna rzecz?Wydaje mi się, że jednak nie. Ale jeśli jestem w błędzie to oświeć mnie, proszę :)
  @Maria-i Ty możesz promować się w takich akcjach. Każda para rąk przyda się do pomocy:)
 • wiosna
  Biedne te dzieci... no ale z drugiej strony, jak tak "spontanicznie" trochę posprzątają po innych to może same nauczą się, że nie należy zaśmiecać okolicy i dadzą przykład swoim dorosłym
 • joryb
  Gdyby nie dzieci ze szkoły to byłyby ze trzy osoby...żenada mieszkańcy Kazimierza !
 • pijany znad Grodarza
  Świetna akcja PSIE KUPY , i to nad "moim" Grodarzem
 • pijany znad Grodarza
  niechlubnym jest fakt, ze śmieci były zbierane do reklamówek z powodu BRAKU STOSOWNYCH WORKÓW. /ulica Słoneczna, Okale/
 • taka tam
  Mario, proponuję wziąć się za sprzątanie w Kazimierzu, bo jeszcze duuużo śmieci zostało :-)
 • Maria
  Widać kto się promuje! Pani dyrektorowa i Pan od chocholego tańca.Nawet na śmieciach można się budować.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę