Weekend dla seniorów 2016

Najbliższy weekend w Kazimierzu upłynie pod znakiem seniorów. Muzeum Nadwiślańskie 17 lub 18 września zaprasza osoby 60 + do Kazimierza. W programie Weekendu dla Seniorów przewidziano poznawanie tajemnic i legend związanych z Miasteczkiem, zwiedzanie ekspozycji muzealnych oraz warsztaty ceramiczne.

Tradycyjnie we wrześniu Muzeum Nadwiślańskie organizuje Weekend dla Seniorów. Tym razem impreza ta odbędzie się w najbliższy weekend. W programie przewidziano poznawanie tajemnic i legend związanych z miasteczkiem, zwiedzanie ekspozycji muzealnych oraz warsztaty ceramiczne.

- W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych 17 lub 18 września pod Studnię na Rynku w Kazimierzu – piszą organizatorzy. – O godz. 11.00 spotykamy się tam z przewodnikiem turystycznym z firmy Kazimierz Tour, która tradycyjnie wspiera organizację imprezy. Przewodnik oprowadzi uczestników wydarzenia po Kazimierzu Dolnym, opowie o najciekawszych miejscach i zabytkach, zdradzi kilka tajemnic związanych z dawnymi mieszkańcami i przypomni zapomniane legendy. Na szlaku zwiedzania znajdą się również ekspozycje Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego, w tym wystawa czasowa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz stała wystawa sztuki złotniczej, w tym biżuterii współczesnej.

W programie imprezy są także warsztaty ceramiczne w Manufakturze Manualnej przy ul. Podzamcze 20, w czasie których uczestnicy samodzielnie ulepią naczynie oraz wykonają drobne ozdoby z gliny.
Udział w "Weekendzie dla Seniorów" jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych. Konieczna wstępna rezerwacja miejsc - tel. 797856043.


Program:


godz. 11.00 – Spotkanie przy studni na kazimierskim Rynku
godz. 11.00-12.30 –
Zwiedzanie Kazimierza Dolnego i Gmachu Głównego MNKD z przewodnikiem firmy Kazimierz Tour
godz. 12.30-14.00 – Warsztaty ceramiczne w Manufakturze Muzealnej

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Gmach Główny Muzeum


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę