Lutowy weekend

Skomentuj (6)

Mamy wciąż zimę, choć miniony weekend – mroźny, ale słoneczny – obudził w wielu tęsknotę za wiosną. A tej niestety, jeszcze nie widać. Trudno nawet powiedzieć, żeby się ociągała z przyjściem nad Wisłę, po której spokojnie płyną wianuszki lodu. W końcu mamy przecież luty.

W weekendy po kazimierskim rynku – zatłoczonym i gwarnym w sezonie – snują się teraz Cyganki i nieliczni o tej porze roku turyści. Bo tu zima akurat, chwycił mróz i śnieg już spadł!.. Co można robić w tym Kazimierzu? Zima może i mocno trzyma, ale bez śniegu – który teraz bieli się raczej tylko na okolicznych stokach narciarskich – to jakoś tak… nieporęcznie… A może weekend będzie biały?..


Będzie – nie będzie, nie ma na co czekać. Kazimierz, jaki jest, każdy widzi. Otwiera jednak swoją magię tym, którzy chcą więcej.


Jeżeli mamy ochotę na spacer, warto się wybrać choćby w wąwozy – nie ma odwilży i droga pewna. Małachowskiego czy Plebanką dojdziemy do Słonecznej, skąd wrócić do centrum możemy wałem wiślanym, o ile nie będzie zbyt wiało, lub Czerniawami, urokliwymi jak zawsze. Jeżeli mamy ochotę na dłuższą wyprawę, to warto wybrać się na Góry, by robiąc całkiem słusznych rozmiarów pętelkę wokół Miasteczka wrócić Korzeniowym Dołem i Dołami, Szkolną na rynek. A potem na gorącą herbatkę z malinami czy rumem, jak kto woli, do jednej z kazimierskich kafejek.


I co ja z tego będę miał? A na to pytanie to już każdy musi odpowiedzieć sobie sam. A może zechcą się Państwo podzielić wrażeniami?

 

Sobota 19 lutego


Godz. 20.00 - U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Di Kuzine - Knajpa "U Fryzjera”.

Niedziela 20 lutego


Godz. 13.30 - Radiostok 2011 - Stok w Parchatce


W programie konkursy zimowe dla dzieci i dorosłych (slalom narciarski, zjazd na snowboardzie, ślizgach, dętkach)Atrakcyjne nagrody.

 

Godz. 14.30 - Mecz sparingowy KKS Orły Kazimierz - KKS Garbarnia Kurów – Boisko Orłów w Bochotnicy


Przez cały weekend trwać będzie:


•    Wystawa malarstwa Ewy Gierasimiuk - Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
•    Wystawa czasowa "W synagodze i w domu" Muzeum Sztuki Złotniczej

 

Zobacz również:

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę