Weekend na powietrzu (uzup.)

Skomentuj (4)

To ostatni weekend ferii na Lubelszczyźnie. I jednocześnie pierwsze dni wolnego w kolejnych 5 województwach, m.in. w małopolskim i świętokrzyskim. Tak czy inaczej Kazimierz z dala od zgiełku wielkich miast czeka na miłośników ciszy i spacerów nad Wisłą czy wśród pól i wąwozów.

 

Kazimierz zimą pustoszeje. Zda się, ze łatwo doliczyć się 2 tysięcy jego mieszkańców. Padający śnieg wycisza wszystko wokół, wygładza przestrzeń. Kiedy rozpocznie się zimowy spacer zda się, że można by tak iść i iść… Na przykład Wisłą do Mięćmierza. Biało wokół, a rzeka oddaje, jak potrafi, ołów śniegowych chmur. I drzewa z koronką bezlistnych gałązek na ich tle przy końcu wędrówki. Albo w wąwozach.

Oczywiście na taki spacer – żeby chłonąć Kazimierz – trzeba mieć nastrój. Jeżeli wolimy wesołe towarzystwo – warto wybrać się na kulig, na przykład taki z pochodniami, zakończony ogniskiem i muzyką... Zimowy Kazimierz i jego okolice nocą dostarczają niezwykłych przeżyć! Naprawdę.

Sobota, 29 stycznia


Godz. 9.00 –
II Zawody Narciarskie Slalom Gigant stok narciarski Parchatka

Grupy wiekowe: od 2001 r., 2000 – 1995, 1994 i starsi. Zgłoszenia do 15 stycznia bezpośrednio przed zawodami. Cykl zawodów składa się z 3 eliminacji. Na koniec MASTERS dla najlepszych zawodników.
Program:
Zapisy do godz. 9.00
Godz. 9.00 – 9.30 – oglądanie trasy
Godz. 9.30 – start zawodników
Godz. 11.30 – zakończenie

Dla najlepszych dyplomy i puchary. Więcej informacji: Dział organizacji imprez MOSiR tel. 81 886 38 02 lub 500 212 755.

 

Godz. 14.00 - Lekcja dykcji - spektakl kończący Warsztaty Teatralne 2011- Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów

Kończące się warsztaty są wspólnym dziełem Domu Kuncewiczów, Stowarzyszenia Theatrum Mundi oraz Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Miejmy nadzieję, że świeżo szkoleni aktorzy dostarczą nam teraz i w przyszłości wielu miłych wrażeń artystycznych oraz materiału do refleksji.

 

Godz. 21.00 - U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Di Kuzine - Knajpa U Fryzjera

 

Przez cały weekend trwać będzie:

 

 

Zobacz również:

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę