Warsztaty huculskie w Domu Kuncewiczów

Skomentuj (8)

Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty huculskie, które odbędą się w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym. Gościem specjalnym będzie graficzka i pisarka Agnieszka Zawadzka, która opowie o swojej wyjątkowej książce „Ballada o kaflowym piecu”.

„Ballada o kaflowym piecu” to urokliwa opowieść składająca się z krótkich historii zaczerpniętych z różnorodnych wspomnień, czasem bardziej gorzkich niż słodkich, a jednak układających się w przyjemną i bardzo ciepłą, wzruszającą bajkę. Autorką książki jest Agnieszka Zawadzka, która już w najbliższy poniedziałek 19 grudnia będzie gościem specjalnym warsztatów huculskich, które odbędą się w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

 

Wstęp na zajęcia jest wolny, wystarczy zabrać ze sobą coś do rysowania lub malowania, klej i nożyczki. Start o godzinie 11.00.


- Książka ukazuje historię wyjątkowego – bo magicznego – pieca, który wspomnienia Basi potrafi zmienić w bajki – czytamy w jednej z recenzji Moniki Modrzejewskiej – Świgulskiej, zamieszczonej na stronie pismofolkowe.pl. - Tekst oparty został na opowieściach osób bliskich autorce, zaś ilustracje nawiązują do motywów dekoracyjnych kafli huculskiego paleniska, które znajduje się w domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.


Podczas spotkania w Kuncewiczówce Agnieszka Zawadzka opowie o swojej wyjątkowej książce, której tak naprawdę nie byłoby, gdyby nie słynny, huculski piec stojący w salonie kazimierskiego muzeum.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • ech
  a co za różnica ?
 • Fanka
  Pozdrowienia dla wybitnej kadry zarządzającej - proszę się aż tak nie forsować z imprezami bo jeszcze ktoś zacznie Kucewiczówkę odwiedzać.
  • M.Januszek-Surdacka
   Ale właśnie o takie odwiedziny nam chodzi, szanowna Fanko. Proszę korzystać, bo takie okazje nie zdarzają się często.
   A frekwencją proszę się nie kłopotać bo od przybytku głowa nas nie boli - pozdrawiam jak najserdeczniej zapraszając do Domu Kuncewiczów bez względu na towarzyszące temu okoliczności. M. Januszek-Surdacka, kierownik DK/MNKD
  • ixi
   aluzju nie poniała ?
  • liga
   A kto tam szefuje?
  • Fanka
   Ja podziwiam jak fantastycznie można trwac na stanowisku :) to jest pouczające dla wszystkich. Klasa i styl.
 • Ale
  można przybić
 • kris o poranku
  A czy na huculskim koniu, można przybyć? :)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę