W gminie Kazimierz przybywa chodników

Skomentuj (11)

zobacz więcej (6)

Trwają prace przy budowie chodników w gminie Kazimierz Dolny. W Dąbrówce przy drodze powiatowej i w Skowieszynku przy drodze wojewódzkiej będzie bezpieczniej.

O budowę tych chodników walczyli radni. I udało się. Inwestycje są już realizowane. W miejscowości Dąbrówka powstaje blisko 800 m chodnika wzdłuż drogi powiatowej. Jest to wspólna inwestycja Gminy Kazimierz Dolny oraz Powiatu Puławskiego.

- Niewątpliwie poprawi to bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula. - Niebawem rozpoczną się prace budowlane również w Parchatce na odcinku ponad 500 m, obok tzw. wałodrogi i w Bochotnicy, w kierunku przeprawy promowej.

Z powodu niemożności rozstrzygnięcia przetargu w Wierzchoniowie budowa chodnika w tej miejscowości zostaje przełożona na rok 2019. Jak tłumaczy burmistrz Kazimierza, Andrzej Pisula inwestorem tych działań jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

- Gmina Kazimierz Dolny zleciła wykonanie projektów na podstawie uzyskanych od WZD w Lublinie wytycznych i finansuje budowę chodników w 60 % - mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Takie działania, które zmierzają do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców będą kontynuowane w przyszłości.

Prace trwają także przy budowie chodnika w Skowieszynku.

Mieszkańcy Skowieszynka wzdłuż drogi 824 idą do przystanku autobusowego, sklepu czy szkoły – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Brak chodnika i konieczność przemieszczania się poboczami, stwarzały na odcinku zwartej zabudowy w tej miejscowości znaczne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców, stąd decyzja o wprowadzeniu tej inwestycji. Projekt zakłada również umiejscowienie dwóch zatok autobusowych oraz przejść dla pieszych. Opracowana jest również nowa organizacja ruchu na tym odcinku, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszych. Samo usytuowanie chodnika w odległości 1,5 m od krawędzi jezdni jest również bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ oddalamy ruch pieszych od ruchu pojazdów.

Realizowane inwestycje bez wątpienia są potrzebne. Tym bardziej, że drogi przy których chodniki powstają są bardzo uczęszczane. Będzie więc bezpieczniej, zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • mieszkaniec
  Bardzo dobrze ze coś się w końcu robi chodniki ulice , aczkolwiek dla niektórych to najlepiej by było zęby były ścieżki to by mogli biegać i tkwić w tym skansenie wieki
 • Z.Mitosek
  Kiedy będzie chodnik od KWASKOWA GÓRA 33 do skrzyżowania ze Szkolną i Dołami? Jak długo będziemy chodzić przez posesję C.? Czy Burmistrz Kazimierza nie jest w stanie załatwić tej sprawy?
 • Babcia
  A teraz o bezpieczeństwie nad Wisłą: siedzę sobie z wnukami na fajnym skwerku niedaleko Austerii, dzieci się bawią, teren odgrodzony od drogi a tu nagle wjeżdża samochód i parkuje pod murkiem...Jak to jest możliwe,że zamknięty teren skweru miejskiego stał się prywatnym parkingiem ?
 • Pieszy
  Mieszkaniec, po zdezelowanych chodnikach w Rynku codziennie chodzą setki ludzi, zbliża się zima i znów będzie problem ze złamanym kończynami. Ale kogo to obchodzi...
 • Mieszkaniec
  Żadne prace od 2 tygodni przy budowie chodnika w Skowieszynku nie mają miejsca. Parę metrów kostki ułożone,rozkopane itp. A tu jest napisane,ze ,,pracę trwają"........
 • Mieszkaniec
  w mieście nie robi się bo elektorat to wieś. Niestety, kto chodzi tymi chodnikami?
 • Pieszy
  Chodniki w gminie ok., a co z chodnikami w mieście? Ten przy Ambrozji i na górnej Puławskiej wołają o pomstę do nieba!
 • 😭Dlaczego
  Chodnik w Skowieszynku Ok, tylko dlaczego inne wsie nie mają chodnikow a maja niewykoszone pobocza ktorymi nie da się przejsc trzeba schodzic na jezdnię a ruch wcale nie mniejszy niz w Skowieszynku. I co?niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia tu nie zagraza ?
 • sss
  wybory powinny być co roku...
 • zyt
  Jak zwykle bezczelny burmistrz przypisuje sobie zasługi innych... niech wprost raz przyzna ze nie on chodził za chodnikami. Teraz się lansuje. Czemu w ogóle go cytujecie. Chyba znacie prawdę.
  • realista
   Zastanówcie się, ile nas to kosztuje - ile kredytów? Już nie przesadzajmy, że wszystko trzeba zrobić jednego roku... Jeśli w Skowieszynku chodnik jest niezbedny, gdzie są szerokie pobocza, w ubiegłym roku jeszcze wysypane destruktem asfaltowym, to co mają powiedzieć mieszkańcy Wierzchoniowa?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę