Volta w Kazimierzu

Skomentuj (2)

zobacz więcej (10)

Trwają zdjęcia do filmu Juliusza Machulskiego „Volta”. Filmowcy pojawili się także w Kazimierzu nad Wisłą.

Kazimierz często jest wybierany na miejsce realizacji produkcji filmowych. Tym razem zawitał tu sam Juliusz Machulski twórca najpopularniejszych polskich filmów takich jak, „Vabank”, „Seksmisja”, „Vabank II, czyli riposta”, „Kingsajz” oraz hitu „Kiler” - który zgromadził w kinach ponad 2 miliony widzów, a prawa do remake-u filmu zakupione zostały przez Walt Disney Company. Kazimierz oprócz Janowca i pierwszoplanowego Lublina, gdzie głównie toczy się akcja, to miejsca, które zobaczymy na realizowanym właśnie filmie „Volta”.

- VOLTA to przewrotna komedia, łotrzykowska z historią w tle. W scenariuszu, którego akcja rozgrywa się głównie we współczesnym Lublinie, widz znajdzie historyczne retrospekcje, zagadkę, oryginalną intrygę, zaskakujące zakończenie, zabawne dialogi i postacie z charakterem – tyle jedynie mówią o filmie realizatorzy, skromnie dozując informację o filmie. 

W rolach głównych zobaczymy: Andrzeja Zielińskiego, Olgę Bołądź, Aleksandrę Domańską, Michała Żurawskiego, Jacka Braciaka, Joannę Szczepkowską, Katarzynę Herman, Krzysztofa Stelmaszyka, a w wątkach historycznych - Tomasza Kota, Roberta Więckiewicza, Cezarego Pazurę, Antoniego Pawlickiego i Bartosza Porczyka.

- Według zamierzeń twórcy, w obsadzie zobaczymy znanych aktorów, w nieco innych rolach, niż te, do których nas przyzwyczaili, ten zabieg ma zwiększyć zaskoczenie i zainteresowanie publiczności – mówią realizatorzy filmu.

Andrzej Zieliński pojawił się na planie filmowym w Kazimierzu 22 sierpnia podczas zdjęć realizowanych na Rynku.

- W Kazimierzu w tajemniczej kamienicy Rynek 11 mieszka jedna z naszych bohaterek – starsza, doświadczona kobieta – która służy wiedzą w rozwikłaniu zagadki, i to do niej udaje się Volta główny bohater filmu – mówi Julia Popkiewicz II reżyser filmu Juliusza Machulskiego „Volta”.

W filmie rozpoznamy zapewne kazimierską studnię oraz w roli wspomnianej kamienicy przy Rynek 11 - Kamienice Przybyłów, a także Wisłę filmowaną – żeby nie było wątpliwości, że to Kazimierz Dolny – tuż przy znaku drogowym przy wjeździe do miasta.

Film Volta w reżyserii Juliusza Machulskiego uświetni obchody 700 – lecie Lublina.

Realizatorzy filmu: reżyser – Juliusz Machulski, operator obrazu – Arkadiusz Tomiak, scenograf – Wojciech Żogała, kierownik produkcji – Andrzej Stempowski, kostiumograf – Ewa Machulska, charakteryzator – Tomasz Matraszek, montażysta – Rafał Listopad, kompozytor – Bartosz Chajdecki, producent wykonawczy - Wojciech Danowski.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę