Uwaga! Policja!

Skomentuj (9)

W styczniu puławska policja otrzymała pięć nowych oznakowanych samochodów marki Kia. Jeden z nich patroluje drogi i bezdroża w Kazimierzu i okolicy.

Do Kazimierza przekazano srebrne terenowe auto policyjne Kia Sorento wyposażone m.in. w silnik Diesla o pojemności 2.5 l, 170 koni mechanicznych, ABS, klimatyzację, komputer pokładowy, dwa komplety opon – zimowe / letnie, 6 poduszek powietrznych i inny specjalistyczny sprzęt, który jest przydatny policji w trakcie pełnionej służby - w tym wyciągarkę.

 

Jak podaje rzecznik policji w Puławach Marcin Koper – Kazimierz otrzymał auto terenowe ze względu na duże zróżnicowanie terenu, na którym jest położony: wąwozy, nabrzeże Wisły.


- Tam samochód z napędem na 4 koła na pewno się przyda – mówi rzecznik, dodając, że kia sorento zastąpiło wysłużonego, piętnastoletniego land rovera.


Na wyposażeniu komendy w Kazimierzu został jeszcze jeden stary samochód - marki Polonez. Jest jednak nadzieja, że w niedługiej przyszłości zostanie on również zastąpiony nowym autem.


Nowe wozy dla puławskiej Powiatowej Komendy Policji zakupione zostały za pieniądze z budżetu państwa w ramach modernizacji policji. Do końca tego roku do polskich policjantów trafi 2500 samochodów Kia. Tym samym pojazdy tej marki staną się podstawowym modelem radiowozu w polskiej policji.

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • Yog
  A które to znaki wykluczają się nawzajem na ul.Lubelskiej ???
  Coś masz z oczami ? Zrób fotę i tu pokaż mądralo !
 • jeery
  Tak czytam te wypowiedzi i jak mają nie jeździć samochody po ulicy Lubelskiej jak tam jeden znak wyklucza drugi a mieszkańcy lubelskiej sami jeżdżą a innym nie dają. Niech ktoś weźmie się w Urzędzie Miasta za wymianę wszystkich znaków w mieście. A w sezonie to i na parkingach nie ma miejsc i na ulicach też a turystów chce się mieć, a parkingów jest za mało. I co policjanci mogą zrobić jak w weekend zjeżdża 10 tysięcy samochodów wszystkim mandat?????
 • Darek
  Samochod jak najbardziej OK ,I powini takie mieć . Pozdrawiam Darek
 • Darek
  tak w zasadzie policjanci z kazimierza są ok ale czasami nie czują blusa skutecznie zniechęcają turystów. a znaki drogowe sami obracają chyba
  generalnie panowie na prawie ale wydaja sie ok, Panowie Policjanci musicie częściej się uśmiechać ,
 • Karol
  Wbrew tym niektórym nieprzychylnym wpisom nasza Policja działa. Łamiących przepisy jest tak dużo, że trudno ich wszystkich zatrzymać.
 • ROMANOS50
  Panowie.KIA zobowiązuje\. Nie jestem wŁścicielem,/..a mowią A.Czuma/, KoniecMoja rodzina, moj mecanas zWami się rozliczy. Ciekawy `jestej czy k KT oś czyta z Policji te wypowiedzi.
 • Rozsądny
  No tak tylko gdzie ludzie mają stawać tymi samochodami jak parkingów niema...? :/ Oczywiście jak coś jest to wszystko płatne a w sezonie i tak pozajmowane... miasto w końcu by się za to mogło wziąć!...
 • Palikot
  ja się cieszę że Policja ma w końcu ładny samochód, bo czasami to był żal na nich patrzeć
 • Emilia
  I co z tego ? Samochody jak wjeżdżały "pod prąd" w Lubelską tak wjeżdżją,o parkowaniu dosłownie pod znakami zakazu parkowania nie wspomnę...tyle się o tym mówiło a nie zmieniło nic.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę