Oceń pracę policji

Skomentuj (53)

Czy w Kazimierzu problemem jest brak miejsc parkingowych? A może brawurowa jazda kierowców? Albo niedostateczne oznakowanie miejsc i ulic? Czy Kazimierz jest miastem bezpiecznym? Podziel się swoimi obserwacjami, wypełniając ankietę Wojewódzkiej Komendy Policji w Lublinie.

- Celem ankiety przygotowanej przez Komendę Wojewódzka Policji w Lublinie jest uzyskanie informacji, jak mieszkańcy Kazimierza Dolnego i turyści, którzy tam odpoczywają, oceniają jakość pracy naszych policjantów, zarówno tych, którzy są tam na co dzień jak i tych z oddziału prewencji w Lublinie, którzy ich wspomagają w sezonie – mówi starszy aspirant Waldemar Łazuga pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Puławach. - Zgromadzone informacje będą pomocne w optymalnym zaplanowaniu tam służby, by policjanci byli obecni w miejscach i sytuacjach wskazanych przez mieszkańców i turystów za najbardziej dla nich uciążliwe.

Ankietę warto wypełnić choćby z tego powodu, że kwestia bezpieczeństwa na Nadrzecznej - gdzie niedawno doszło do dwóch wypadków - pozostaje w gestii samych kierowców, których zapędy rajdowe – oprócz zdrowego rozsądku – mają ograniczać znaki drogowe oraz częstsze patrole policji właśnie.

- W świetle istniejącego prawa nie możemy stosować na drogach publicznych tzw. spowalniaczy – mówi Zenon Musiatowicz zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. – Na terenie całego miasta Kazimierza jest ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę i uważamy, że stosowanie się przez kierowców do pionowych znaków drogowych jak również poziomych znaków na jezdni wystarczy do zachowania bezpieczeństwa. Dodatkowo będziemy rozmawiali z policją, żeby może ten odcinek poddać szczególnej kontroli.

Ankietę Wojewódzkiej Komendy Policji w Lublinie na temat bezpieczeństwa w Kazimierzu Dolnym można wypełniać do końca sierpnia. Wyniki poznamy we wrześniu.

Skomentuj


Dodane komentarze (53)

 • pijany znad Grodarza
  Rownież nie widać złodzieja, nie widać zabojcy, nie widać alimenciarza, nie widać gwalciciela, nie widać oszusta, nie widać........ . Rownież nie widać........ Też nie widać. Policjantow. POLICJA MA OBOWIĄZEK USTALAĆ.
 • anka
  Też masz rację. Ale tak myślę że jak woźnica widzi policję a koń akurat zrobi .......... to raczej się zatrzyma i posprząta, a tak to jak znaleźć że tak powiem winnego konia. żaden z dorożkarzy się nie przyzna i jak dojść czyje?
 • pijany znad Grodarza
  Masz rację. Być odpowiedzialnym a wykonywać z tego wynikające powinnośći to dzień i noc. Dlatego też wymyślono policję i karne ustawy. Od egzekwowania ustaw jest POLICJA. Jej funkcjonariusze są opłacani.
 • anka
  Mam pytanie nie wiem jak jest w kazimierzu ale w innych miastach to woźnica jest odpowiedzialny za sprzątanie po swoich koniach. A jak nie robi tego to przecież obcy nie jest pewnie z kazimierza lub okolic i nie przeszkadza mu że na drodze leżą kupy końskie. Czemu turysta lub mieszkaniec który to widzi i może nawet posta tu napisał nie zwróci uwagi takiemu woźnicy.
  A co do parkujących samochodów na ulicach, to byłam niedawno w Kazimierzu i były wszędzie na każdej ulicy ale i parkingi były przepełnione.i tak myślę że co ma zrobić turysta który jechał 100 czy 300 km do kazimierza a tu nie ma miejsc na parkingu???? ma wrócić do domu.pomyślcie. policja pewnie by je usuneła tylko, że pewnie musiało by ich być po dwóch na każdej ulicy w kazimierzu i niczym innym się nie zajmować to wtedy nikt by nie zaparkował.
 • pijany znad Grodarza
  Powstal problem. Zlikwidowano profil" Bezpieczne miasto" to możę w tym miejscu Pan Burmistrz powie czego oczekuje od tutejszej policji. A może jest to jej obowiązek, ktorego po prostu nie wykonuje. Rudolf. Jest to przestępstwo urzednicze zwane ZANIECHANIEM.
 • pijany znad Grodarza
  rudolf na bank jest policjantem z Kazimierza. Widzę, że zajmujecie się poszukiwaniem ukradzionego okrętu podwodnego u wybrzeży Somalii stąd śmiesznym są dla Was problemy o których wspominałem.Kto Twoim zdaniem ma się tym zająć.Piszesz o "przykazaniach". Masz na myśli "boskie" czy jakieś inne. Napisz koniecznie.
 • Tadek
  Rudolfie, pleciesz bzdury! Mieszkańca, który czuje się zagrożony i potrzebuje pomocy i interwencji policji g...o obchodzi, co policja ma w środku i nie ma żadnej potrzeby, aby ten środek znać. Jak się pali, to nie muszę znać pracy strażaków- oczekuję, ze przyjadą i zgaszą. Co jest żenującego w tym, że komuś przeszkadza kupa na srodku ulicy lub źle zaparkowany samochód? Jesli wewnętrzne procedury przeszkadzają policji w wykonywaniu podstawowych obowiązków, to kto jest do d..y?- policja, czy obywatel (przepraszam- "zwykły cywil, który nie ma pojęcia").
 • Tadek
  Rudolfie, pleciesz bzdury! Mieszkańca, który czuje się zagrożony i potrzebuje pomocy i interwencji policji g...o obchodzi, co policja ma w środku i nie ma żadnej potrzeby, aby ten środek znać. Jak się pali, to nie muszę znać pracy strażaków- oczekuję, ze przyjadą i zgaszą. Co jest żenującego w tym, że komuś przeszkadza kupa na srodku ulicy lub źle zaparkowany samochód? Jesli wewnętrzne procedury przeszkadzają policji w wykonywaniu podstawowych obowiązków, to kto jest do d..y?- policja, czy obywatel (przepraszam- "zwykły cywil, który nie ma pojęcia").
 • rudolf
  do pijanego:
  to chyba nie byłeś orłem he,he.Co do głównego wątku to nikt nie powinien oceniac pracy policji kto nie miał styczności z ta formacją od środka.Nie mając pojęcia o zasadach ,przykazaniach ,statystyce itp,itd. dla Was Kazimierzaków !!! liczą się tylko pełne parkingi i brak kupy na szosie (żenada)A są naprawdę duużo ważniejsze sprawy o których zwykły cywil nie ma pojęcia-zapytajcie niebieskich na posterunku ,myślę że was troche oświecą....
 • pijany znad Grodarza
  Wysoka ocena Policji. 3 plus. Takiej w szkole nie miałem.To ilu jest policjantów w Kazimierzu?. Ilu jest Komendantów, też w Kazimierzu?. A może tak pokusiliby sia opublikować na naszym profilu swoje oczekiwania wobec mieszkańcow, a przy okazji zaprezentowaliby swoje sukcesy/o ile są/. "Zdobyli" się na tzw. ankietę to może i dalej.
 • elektorat
  Kazimierzaninie: prawdopodobnie chodzi o kase :(
  Na Miasteczku holenderskim przed Puławami pewnie ktos zarobił( projekt, dotacje, wykonawstwo itp) a na Nadrzecznej trzeba by pare złotych wydać. Jedyny ratunek to przekopać nocą ulice na wysokości komisariatu (i tak nie zauważą), następną dziurę przy przedszkolu i kolejną przy wyjeździe z ośrodka......
 • kazimierzanin
  pijany znad Grodarza trochę się myli z tym brakiem historii. Jeden spowalniacz jest przy pałacu Marynki chyba historycznie znanym choć bez rewelacji a jeden z kolejnych przy cmentarzu włostowickim który o czym nie wszyscy więdzą jest trzecim cmentarzem lokowanym w Polsce. A jakie zabytki są na Nadrzecznej od policji do przychodni?
 • elektorat
  Objazd dla tranzytu istnieje od dziesięcioleci (w przeciwieństwie do Włostowic) przez Bochotnice- Skowieszynek. A Wisła też ładna, mozna promem z Janowca i dalej Słoneczną, bez pchania się w centrum :)
 • rewolucjonista
  eeee tam :-))
  .. miala być tu nade wszystko ocena pracy Kazimierskiej Policji na kanwie tego jaki jest i jak jest zorganizowany Kazimierz DZISIAJ a ,,dyskusja '' wywiazala się raczej na propozycjach dla Burmistrza itp. Moze przenieść ją na jakąś stronę onego Burmistrza :).
  Co ma Policja do zamykania centrum Kazimierza i jaki ona zrobi ,,objazd'' owego ewent. zamknietego dla ruchu centrum - prze Wisłę ?:-) Napewno Policja i inne sluzby ruchu ustalają z wladzami miasta co i jak ,gdzie postawic zakaz a gdzie kolcztke i pagórek :-)
  W ten czy inny sposob ORGANIZUJE to ruch i POLICJA ma tego pilnowac by wyłomów nielegalnych w tym ruchu nie bylo aaa są (i będa bo taka jest ludzka natura) w jednych miejscach obojetnie-tolerowane w innych nadmiernie gorliwie tempione ,bo co - tu wygodnie ,na pokaz czy jak ?? Poza tym praca policji to nie tylko ,,walka'' z kierowacami!! Ktoś tu poruszyl i inne wątki ale zapewne to kropla w morzu t.j. Wiśle ;-)
  Serwus
  Ja tam kazimierską policje oceniam na 3+
 • pijany znad Grodarza
  Bo Puławy to miasto bez specjalnej historii, więc zapożyczono ją od Holendrów. Sytuacja Kazimierza jest diametralnie inna. U nas był król a na imię Mu było Kazimierz. Z tego co słyszałem nie lubił On Holendrów i fakt ten należy uszanować. Z szacunkiem do historii proszę.
 • kazimierzanin
  A ja ciągle nie rozumiem o co chodzi z tymi spowalniaczami. To te w Puławach są zgodne z prawem a w Kazimierzu by nie były? To może wystarczyło na włostowicach postawić znak 40. "Polska to dziwny kraj"
 • pijany znad Grodarza
  Waldek. Umiesz, jak widzę obrażać. Napisz coś mądrego.Jeery. masz rację ale podczas pisania należy się kontrolować. Pozdrawiam. Waldka nie.
 • elektorat
  To nie jest żadna rewolucja: zabytkowe centra miast, małych i ogromnych zachodniej europy już wiele lat temu wyprowadziły ruch ze śródmieścia, wszędzie są zakazy lub słone myto za wjazd. Dobrze myślisz rewolucjonisto: pieszo lub rowerem, to właściwy kierunek!
 • rewolucjonista
  jeery zapewne pakuje w centrum Kazimierza na własnym podwórku a pozostałą cześć podwórka wynajmuje innym kierowcom. Cóż inna perspektywa ;-) Policja do dzieła i zlikwidować ostatnie resztki bezpłatnych parkingów i wszystkie ulice - WSZYSTKIE wolne od aut:-)
  Kazimierz zamienić w twierdze i bastion zdobyczny tyyylko piechotą ewent rowerem:-)
 • arek
  Witam
  Czytam i czytam,bo dopiero co bylem z rodzinką w tym miasteczku ,to sobie oglądam je w necie. Dziwna ,,dyskusja'' się robi; W stylu po co się pchać do młynu itd. To niech oznakują miasto że parkingi tylko na wlotach i wylotach !! Ktoś zwłaszcza nie bywalec jedzie dalej i rozeznaje sytuace i jak się trafi wolne zwłaszcza bezpłatne to myk - a czemu by nie !! Co ma sledzić tu tę dyskusję !? Kieruje się przepisami i znakami. Zakazu wjazdu w miasto NIE MA !! Najwiecej napisała się tu pysia i wydaje mi się nie kwestionuje że złamała zakaz a chodzi jej o co innego. Zakaz to zakaz ,wolno parkować to wolno nie to nie (ci co to ustanawiali mieli powody) i skoro można parkowac w srodku miasta to czemu mam na obrzeżach skoro tu jest miejsce w sznurku innych aut-zwlaszcza zimą ;-).Tu mam np.auto ,,na oku'' i wszystko w nim pod reką !! Np. parasol:-) Znalazl się widze wierny obronca policji MIMO i PONAD TO że ludzie maja jakies ale,to po co ta tu ,,ankieta''? A że np. karze się wedle ;Karzemy!! - lub burmistrz kazal przymknąc oko to Dajmy Spokój !! Ponoć Policja wzrusza ramionami że znak ustawiony nieczytelnie ,nie powtórzony itd i zwyczajnie można go przegapić i sugerować się sznurkiem zaparkowanych aut? Coś mi to nie gra i jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o....
  Wlasnie dopiero co parkowałem na parkingu w centrum - prywatym PŁATNYM -DROGO:(. No ale generalnie Kazimierz kosi kase na turystach nawet na górke zeby wejść trza bulić - śmichu warte i załosne !!Obrócić się nie można bez opłaty ;-)
  Zawsze jest jednak wybór - można do tego ,,miasta'' nie przybywać i bedzie luźniej;-)
  Pozdrawiam
  Opolanin
  p.s. Przyjadę za rok - latem i spróbuje zaparkować na Krakowskiej,zimą kiedy luz i takie parkujace auto nikomu nie wadzi -nie będę ryzykował; ZAKAZ to ZAKAZ :-)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę