Uroczystości w Staufen

Skomentuj (14)

zobacz więcej (17)

Jubileusz 20-lecia współpracy między Kazimierzem Dolnym i Staufen był okazją do wizyty kazimierskiej delegacji w Niemczach. Kazimierzacy gościli w Staufen cztery dni, 1- 4 maja.

Delegacja Kazimierza Dolnego odwiedziła partnerskie miasto Staufen w Niemczach w pierwszych dniach maja. Okazją do tej wizyty było 20 – lecie partnerstwa miast Kazimierza Dolnego i Staufen. Choć w roku ubiegłym podobne uroczystości odbyły się już w nadwiślańskim Miasteczku, Niemcy również postanowili uczcić i podsumować ten okres. Tym razem u siebie.


- Ta współpraca trwa już 20 lat i mamy taki zwyczaj, że co drugi rok z Kazimierza jedzie delegacja o różnym przekroju, w zależności od charakteru wyjazdu – mówi Andrzej Pawłowski, jeden z członków kazimierskiej delegacji. – Również, co dwa lata gościmy niemieckich partnerów u nas w Kazimierzu.


W Staufen odbyła się uroczysta kolacja, podczas której odbyło się podsumowanie tych 20 lat współpracy. Ale była to także idealna okazja do przedstawienia nowego burmistrza Kazimierza Dolnego - Andrzeja Pisuli i członków nowej Rady Miejskiej.


- Jednak pan Andrzej Pisula nie jest osobą zupełnie nową, nieznaną w partnerstwie, ponieważ wielokrotnie uczestniczył on w wyjazdach do Staufen, jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Bochotnicy – mówi Andrzej Pawłowski. - Dwu czy trzykrotnie był też w Niemczech z zespołem „Ekolki”, który organizował razem z obecnie panią radną Laurencją Krasowicz.


W sumie w wyjeździe uczestniczyło blisko 30 osób. W delegacji znaleźli się też przedstawiciele stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły oraz oczywiście kazimierscy strażacy.


- Takim fundamentem, jednym z głównych filarów partnerstwa są właśnie strażacy z Kazimierza i Staufen, którzy doskonale się rozumieją i wzajemnie się zapraszają m.in. na ćwiczenia – mówi Andrzej Pawłowski. - Jeśli w Staufen są organizowane jakieś zawody, to nasi tam jadą.


Podczas majowej wizyty w Staufen, delegaci mieli okazję uczestniczyć w uroczystościach z okazji Dnia św. Floriana. Naszych strażaków nie mogło tam przecież zabraknąć.


- Ja ze swojej strony ciągle podziwiam tę gościnność niemiecką, bo tam w całym mieście widać zaangażowanie – mówi Andrzej Pawłowski. - W witrynach sklepowych na przykład wywieszane są flagi polskie i wielkie fotografie Kazimierza. W niektórych miejscach powiewają też flagi Kazimierza Dolnego.


Andrzej Pawłowski przewodniczy partnerstwu między Kazimierzem i Staufen od początku współpracy. Niemmcy docenili te działania wpisując go do do honorowej księgi miasta Staufen

- Kolega dr Andrzej Pawłowski został wpisany do honorowej księgi miasta Staufen, to taki odpowiednik naszego honorowego obywstelstwa, gratulacje! - napisał na profilu społecznosciowym Marcin Pisula. Dołączamy się do tych gratulacji.


Za rok to Kazimierz Dolny będzie gościł delegację ze Staufen.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • Basia
  @ Łucznik
  Prostak też człowiek :)
  Dzisiaj taka moda, pokazać się z żoną, podziękować publicznie żonie...
  Dlatego takie moje pytanie.
  Ale rozumiem takich pytań nie wolno zadawać.
  To zadam inne, co dla Ciebie, nie prostaka oznaczają " światowe zajęcia" ?
 • Łucznik
  Szkoda zatem że nie zachowujesz się jak człowiek tylko zwykły prostak szukający zaczepki żeby dokuczyć innym .Nawet w tak małym miasteczku można sobie poszukać bardziej światowych zajęć niż plotki
 • Basia
  @ Łucznik :) kto pyta nie błądzi (jakby co żyjemy w wolnym kraju),a CZŁOWIEK nawet spośród 38 milionów - brzmi dumnie:)
  Idzie wiosna- wyluzuj
 • Łucznik
  Basiu jesteś TYLKO jedną osobą spośród 38 milionów, to za mało by mieć prawo wypowiadać się za wszystkich
 • Paź
  Nie sprzeczajcie się, była para i muzyka była, i tańce i nóżka nie bolała..., wszystko było ok reprezentacja jak się patrzy, aż miło, nareszcie.
 • Basia
  Częścią narodu:)
 • łucznik
  Basiu a kim ty jesteś że chcesz reprezentować Naród ? nie za wysoko mierzysz?
 • Basia
  @???
  A co w tym pytaniu złego? Naród chyba może pytać?
  Ale to lekarstwo brzmi niebezpiecznie( jak arszenik:) )
 • ???
  Basiu na Twój jad i chamstwo też jest lekarstwo. To nie ciekawość to wredota kieruje twoim wpisem.
 • Basia
  A pierwsza dama była?
 • Olo
  Skąd macie wiedzę że grał na akordeonie? Jeśli chcecie pisać to piszcie prawdę bo gdyby nawet grał to tylko pozazdrościć tej umiejętności.
 • Franek
  To w jakim charakterze on pojechał- muzyki na żywo?
 • Paź
  I dobrze, luźny niech będzie, krawaciarza już mieliśmy, a poza tym ponoć na harmonii grał aż Niemcy płakali...
 • Szymon
  Burmistrz zapomniał krawata?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę