Uroczystości w Staufen

Skomentuj (14)

zobacz więcej (17)

Jubileusz 20-lecia współpracy między Kazimierzem Dolnym i Staufen był okazją do wizyty kazimierskiej delegacji w Niemczach. Kazimierzacy gościli w Staufen cztery dni, 1- 4 maja.

Delegacja Kazimierza Dolnego odwiedziła partnerskie miasto Staufen w Niemczach w pierwszych dniach maja. Okazją do tej wizyty było 20 – lecie partnerstwa miast Kazimierza Dolnego i Staufen. Choć w roku ubiegłym podobne uroczystości odbyły się już w nadwiślańskim Miasteczku, Niemcy również postanowili uczcić i podsumować ten okres. Tym razem u siebie.


- Ta współpraca trwa już 20 lat i mamy taki zwyczaj, że co drugi rok z Kazimierza jedzie delegacja o różnym przekroju, w zależności od charakteru wyjazdu – mówi Andrzej Pawłowski, jeden z członków kazimierskiej delegacji. – Również, co dwa lata gościmy niemieckich partnerów u nas w Kazimierzu.


W Staufen odbyła się uroczysta kolacja, podczas której odbyło się podsumowanie tych 20 lat współpracy. Ale była to także idealna okazja do przedstawienia nowego burmistrza Kazimierza Dolnego - Andrzeja Pisuli i członków nowej Rady Miejskiej.


- Jednak pan Andrzej Pisula nie jest osobą zupełnie nową, nieznaną w partnerstwie, ponieważ wielokrotnie uczestniczył on w wyjazdach do Staufen, jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Bochotnicy – mówi Andrzej Pawłowski. - Dwu czy trzykrotnie był też w Niemczech z zespołem „Ekolki”, który organizował razem z obecnie panią radną Laurencją Krasowicz.


W sumie w wyjeździe uczestniczyło blisko 30 osób. W delegacji znaleźli się też przedstawiciele stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły oraz oczywiście kazimierscy strażacy.


- Takim fundamentem, jednym z głównych filarów partnerstwa są właśnie strażacy z Kazimierza i Staufen, którzy doskonale się rozumieją i wzajemnie się zapraszają m.in. na ćwiczenia – mówi Andrzej Pawłowski. - Jeśli w Staufen są organizowane jakieś zawody, to nasi tam jadą.


Podczas majowej wizyty w Staufen, delegaci mieli okazję uczestniczyć w uroczystościach z okazji Dnia św. Floriana. Naszych strażaków nie mogło tam przecież zabraknąć.


- Ja ze swojej strony ciągle podziwiam tę gościnność niemiecką, bo tam w całym mieście widać zaangażowanie – mówi Andrzej Pawłowski. - W witrynach sklepowych na przykład wywieszane są flagi polskie i wielkie fotografie Kazimierza. W niektórych miejscach powiewają też flagi Kazimierza Dolnego.


Andrzej Pawłowski przewodniczy partnerstwu między Kazimierzem i Staufen od początku współpracy. Niemmcy docenili te działania wpisując go do do honorowej księgi miasta Staufen

- Kolega dr Andrzej Pawłowski został wpisany do honorowej księgi miasta Staufen, to taki odpowiednik naszego honorowego obywstelstwa, gratulacje! - napisał na profilu społecznosciowym Marcin Pisula. Dołączamy się do tych gratulacji.


Za rok to Kazimierz Dolny będzie gościł delegację ze Staufen.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • Basia
  @ Łucznik
  Prostak też człowiek :)
  Dzisiaj taka moda, pokazać się z żoną, podziękować publicznie żonie...
  Dlatego takie moje pytanie.
  Ale rozumiem takich pytań nie wolno zadawać.
  To zadam inne, co dla Ciebie, nie prostaka oznaczają " światowe zajęcia" ?
 • Łucznik
  Szkoda zatem że nie zachowujesz się jak człowiek tylko zwykły prostak szukający zaczepki żeby dokuczyć innym .Nawet w tak małym miasteczku można sobie poszukać bardziej światowych zajęć niż plotki
 • Basia
  @ Łucznik :) kto pyta nie błądzi (jakby co żyjemy w wolnym kraju),a CZŁOWIEK nawet spośród 38 milionów - brzmi dumnie:)
  Idzie wiosna- wyluzuj
 • Łucznik
  Basiu jesteś TYLKO jedną osobą spośród 38 milionów, to za mało by mieć prawo wypowiadać się za wszystkich
 • Paź
  Nie sprzeczajcie się, była para i muzyka była, i tańce i nóżka nie bolała..., wszystko było ok reprezentacja jak się patrzy, aż miło, nareszcie.
 • Basia
  Częścią narodu:)
 • łucznik
  Basiu a kim ty jesteś że chcesz reprezentować Naród ? nie za wysoko mierzysz?
 • Basia
  @???
  A co w tym pytaniu złego? Naród chyba może pytać?
  Ale to lekarstwo brzmi niebezpiecznie( jak arszenik:) )
 • ???
  Basiu na Twój jad i chamstwo też jest lekarstwo. To nie ciekawość to wredota kieruje twoim wpisem.
 • Basia
  A pierwsza dama była?
 • Olo
  Skąd macie wiedzę że grał na akordeonie? Jeśli chcecie pisać to piszcie prawdę bo gdyby nawet grał to tylko pozazdrościć tej umiejętności.
 • Franek
  To w jakim charakterze on pojechał- muzyki na żywo?
 • Paź
  I dobrze, luźny niech będzie, krawaciarza już mieliśmy, a poza tym ponoć na harmonii grał aż Niemcy płakali...
 • Szymon
  Burmistrz zapomniał krawata?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę