Umowa podpisana!

Skomentuj (10)

zobacz więcej (6)

Po wielu długich tygodniach oczekiwań udało się w końcu podpisać umowę na moduły kontenerowe, w których tymczasowo ma się mieścić Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym. Wykonawcą będzie firma RAMIRENT S.A. ze Szczecina.

Umowa na dostawę modułów kontenerowych, w których mieścił się będzie Gminny Zespół Szkół do momentu wybudowania nowej szkoły, podpisana została 23 listopada w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym. Moduły służyć będą uczniom i pedagogom prawdopodobnie do czerwca 2014 roku.

 

- W tej chwili umowa jest już podpisana – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Wykonane zostały też prace przygotowawcze na „zielonym parkingu”, a jeszcze w miesiącu grudniu planowane jest przeprowadzenie robót ziemnych w celu przygotowania teren pod moduły kontenerowe.

 

W ramach podpisanej umowy wykonawca ma za zadanie opracowanie projektu budowlanego szkoły kontenerowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, wybudowanie szkoły z kontenerów i przekazanie jej w najem Gminie Kazimierz Dolny.

 

- Wcześniej nie można było przygotować dokumentacji, gdyż nie było wiadomo, która firma zostanie wybrana – mówi Grzegorz Dunia. – Każda firma ma bowiem swoje, inne moduły kontenerowe.

 

Na sporządzenie dokumentacji firma RAMIRENT ma 60 dni.

 

- Jednak już dziś uzgodniliśmy, że będziemy ten czas maksymalnie skracać – tłumaczy Grzegorz Dunia. – Rozmawiałem już z konserwatorem zabytków i ze starostwem, gdzie jest wydawane pozwolenie na budowę. Obiecali przyspieszyć procedurę w miarę możliwości.

 

- Liczymy na to, że na przełomie stycznia i lutego rozpocznie się montaż modułów kontenerowych na placu przy ulicy Kwaskowa Góra – zapowiada Grzegorz Dunia. – Na przełomie marca i kwietnia w kontenerach powinna zacząć funkcjonować szkoła. Jednak wiele zależy tu od pogody.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • franek
  Zbigniewie - jak jesteś ekspertem w dziedzinie w której się wypowiadasz to zaoferuj swoją pomoc gminie.
  Wdzięczni rodzice
 • optymista
  A za złotówkę się nie da ?
 • emeryt
  Każdy kiedyś idzie do innej szkoły.
  ... a potem do szkoły życia...
 • uczeń
  Odszedłem z tej szkoły do jednej ze szkół w Puławach, nie żałuję tego. :))
 • rodzic
  Ponoć nowa szkoła ma kosztować nie 23 a 30 milionów, jak poinformował mnie jeden z radnych. Ciekawe skąd gmina weźmie 20% na wkład własny. Może coś sprzeda, może weźmie pożyczkę, a może...powtórzy los Szkolnych Obiektów Sportowych. Czas z pewnościa pokaże kto miał rację. Tylko czy trzeba aż czasu?
 • Zbigniew
  Jak w takim tępie, będzie budowana potem szkoła, to następne 10 lat minie do postawienia kamienia węgielnego.
 • tak sobie myślę
  Pogoda to wdzięczny temat...Niekontrowersyjny.
  Lubię zimę.
 • SZok
  zima juz teraz się zbliża a nie dopiero w lutym
 • kazimierzanka
  no nareszcie kamień z serca spadł! Oby pogoda dopisała! Zima ma byc dopiero w lutym więc jesli aura nie zawiedzie to burmistrz na pewno nie!
 • Marek
  od pogody, czyli jak będzie słońce będzie szkoła, a jak będzie deszcz...tym prędzej będzie...haha cały Dunia

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę