Twój list może uratować życie!

Skomentuj (6)

Amnesty International już po raz dziewiąty – a w Kazimierzu po raz piąty – do Zespołu Szkół nad Wisłą zaprasza wszystkich, komu nieobcy jest los drugiego człowieka, do udziału w Maratonie Pisania Listów. Początek w sobotę 13 grudnia w południe.

Maraton Pisania Listów Amnesty International to polska inicjatywa, w której obecnie uczestniczy wiele krajów świata. W roku ubiegłym w obronie praw człowieka napisano na całym świecie około 160 tysięcy listów, w efekcie czego 6 z 18 monitowanych spraw zostało zamkniętych z wynikiem pozytywnym.

W tym roku po raz trzeci Maraton w Kazimierzu zagości w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ulicy Nadwiślańskiej, gdzie pisane będą listy w obronie 15 tzw. „pilnych akcji” – czyli osób, którym pomóc trzeba natychmiast. Wśród nich jest sprawa Fundacji na rzecz Obrony Prawa do Edukacji i Jose Luisa Urbano, któremu grożono śmiercią za ujawnianie przypadków korupcji w szkołach uniemożliwiającej dzieciom kształcenie się w kraju, gdzie nauka jest ustawowo bezpłatna. Jest także sprawa dziennikarza z Chorwacji, który domaga się rozliczenia zbrodni wojennych popełnianych przez chorwackie wojsko i siły paramilitarne; z tego powodu grożono mu śmiercią. Jest także sprawa 80 – letniego patriarchy Ortodoksyjnego Kościoła Erytrejskiego, którego władze Erytrei od dwóch lat przetrzymują w areszcie, gdzie duchowny – chory na cukrzycę – pozbawiony jest możliwości przyjmowania leków. Jest sprawa działaczki z Meksyku, która została zgwałcona na komisariacie i od lat nie może doczekać się ani zadośćuczynienia, ani ukarania winnych.

Bohaterowie tych i innych historii opisanych w tzw. „pilnych akcjach” czekają na Twoją pomoc – na Twój list. Maraton Pisania Listów rozpocznie się w sobotę 13 grudnia o godzinie dwunastej i potrwa do południa w niedzielę. Przyjdź i napisz choć jeden list w obronie praw człowieka. To może być najważniejszy list w Twoim życiu. Możesz uratować czyjeś zdrowie i życie.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • pozdro
  nie miałem na myśli polskich urzędników lecz tych z onz -tu, to chyba nie społeczny twór ...
  ale list tradycyjnie napiszę :)
 • teri
  komentarze są troche śmieszne :) piszemy listy w sprawie więźniów sumienia innych państw. Na tym polega działalność Amnesty :) W naszym kraju nie napiszemy dziś żadnego listu w sprawie Polaków (bo tym powinni się zajmować urzednicy opłacani z naszych podatków :) ) Zamiast krytykować można pomóc. Przez 24 godziny chyba każdy będzie w stanie wyszukać chociaż 5 min wolnego czasu przyjść i napisać list? Upomnijcie się razem z nami o prawa człowieka!
 • Ara
  Pozdro - czy nasi - czytaj polscy urzędnicy opłacani z moich i Twoich podatków mają w godzinach swojej pracy interweniować w obronie zgwałconej Meksykanki czy internowanego erytrejskiego duchownego? Wyglądasz na kogoś, kto pierwszy by przeciw temu zaprotestował!
 • pozdro
  w ogole nie powinno być takich akcji,z naszych podatków idą pieniądze na urzędników którzy są od praw człowieka, a jak sobie nie radzą to zlikwidować takie instytucje i wtedy będziemy pisać listy
 • Ara
  Pisarczyku: odpowiedź jest w pierwszym akapicie :-)
 • pisarczyk
  ciekawe jak ze skutecznością tej akcji

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę