Trwają egzaminy zawodowe w Koszczycu

Dziś drugi dzień egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w Koszczycu. W związku z pandemią egzaminy odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.
Dziś drugi dzień egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w Koszczycu. W związku z pandemią egzaminy odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.
Do sesji zimowej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w Koszczycu przystąpili uczniowie klas czwartych oraz trzecich, którzy z powodu pandemii nie mogli wziąć w nich udziału wiosną ubiegłego roku.
Jak podaje dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Teodor Józefacki, w sesji zimowej do egzaminów przystąpiło 25 uczniów w zawodzie hotelarz, 14 – w zawodzie logistyk i 5 w zawodzie obsługa turystyczna. Na czas egzaminów uczniowie ci zamieszkali w internacie.
Egzaminy odbywały się w trybie sanitarnym. Uczniowie wchodzili na sale w maseczkach. Losowanie miejsc i wydawanie arkuszy egzaminacyjnych odbywało się w rękawiczkach. Dostępne były płyny do dezynfekcji rąk.
Młodzież wychodziła po egzaminach zadowolona.
- Były łatwe – twierdzili uczniowie po części praktycznej.
Egzaminy w tej sesji przeprowadzane są w Polsce łącznie dla ponad 400 kwalifikacji w ponad 200 zawodach. Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje w danym zawodzie, trzeba uzyskać 50 proc. z części pisemnej i 75 proc. z części praktycznej.

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę