Trwają prace nad przygotowaniem Dwóch Brzegów

Trwa nabór filmów do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych w ramach 15. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Termin przyjmowania zgłoszeń mija z dniem 15 maja.
Mimo, że do sierpnia jeszcze daleko, już trwają prace nad przygotowaniem 15. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
- Przygotowaliśmy nową ofertę sponsorską. Przygotowujemy wnioski, szukamy sponsorów. Trwają prace nad programem – mówi Jerzy Zieliński prezes Stowarzyszenia Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. – Pracujemy zgodnie z opracowanym harmonogramem, ale wszystko zależy od sytuacji pandemicznej i ekonomicznej. Chcielibyśmy, żeby ten 15 festiwal się odbył. Czy będzie on w wersji stacjonarnej czy online – czas pokaże. Oczywiście wolelibyśmy, żeby festiwal odbył się tradycyjnie. Chociaż ubiegłoroczna edycja online była udana i widzów było nie mniej niż poprzednio, ale wielu było zawiedzionych, że nie ma namiotów, że nie można się spotkać…
Zgodnie z harmonogramem w połowie lutego ruszył też nabór filmów krótkometrażowych do dwubrzegowego Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.
- Do konkursu zakwalifikowane zostaną filmy trwające maksymalnie 35 minut, wyprodukowane w 2020 lub 2021 roku. Starsze zostaną dopuszczone, o ile ich pokaz na Festiwalu będzie pierwszą prezentacją w Polsce. Zgłaszać można fabuły, dokumenty, animacje oraz filmy eksperymentalne – czytamy na stronie festiwalu.
Filmy należy zgłaszać przez specjalną platformę. Tą samą drogą można także zgłaszać filmy do programu głównego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi: zarówno filmy pełnometrażowe (dłuższe niż 60 minut) jak i średniometrażowe (trwające od 35 do 60 minut).
Zgłoś film>>>
15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi planowany jest w dniach 31 lipca – 8 sierpnia.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę