Taneczna festiwalowa sobota (video)

zobacz więcej (35)

Sobota festiwalowa w Kazimierzu bez zabawy ludowej obejść się nie może. Chętni do tańca zarówno w Klubie Tyndyryndy na Małym Rynku jak i między sceną a studnią na Dużym Rynku ochoczo poddawali się muzyce. 

Sobotni wieczór festiwalowy rozpoczął się Sceną Mistrzów - koncertem laureatów festiwalu i Nagrody im. Oscara Kolberga. Wystąpili między innymi skrzypek Piotr Gaca z uczennicami oraz Kapela Kurasiów z charyzmatyczną skrzypaczką i śpiewaczką Albiną Kuraś.  Niektóre utwory jak np. pieśni weselne zmuszały do zadumy nad wcale niewesołym losem wiejskiej kobiety, inne kpiły z losu i zachęcały do tańca. I wkrótce cały Rynek wypełniły taneczne pary i korowody. Przed dużą scenę zabawa ludowa przeniosła się z festiwalowego klubu Tyndyryndy na Małym Rynku, gdzie od popołudnia do późnych godzin nocnych parkiet pełny był taneczników.

Tuż przed północą ludowi muzycy ustąpili miejsca znanej w kraju i zagranicą etnofolkowej Transkapeli – zespołowi, który inspiruje się tradycjami muzycznymi obszaru Karpat, poszukując współczesnego dla nich brzmienia.

Rynek w Kazimierzu ucichł dopiero głęboką nocą.

 

Fot. Mateusz Stachyra

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę