Taneczna festiwalowa sobota (video)

zobacz więcej (35)

Sobota festiwalowa w Kazimierzu bez zabawy ludowej obejść się nie może. Chętni do tańca zarówno w Klubie Tyndyryndy na Małym Rynku jak i między sceną a studnią na Dużym Rynku ochoczo poddawali się muzyce. 

Sobotni wieczór festiwalowy rozpoczął się Sceną Mistrzów - koncertem laureatów festiwalu i Nagrody im. Oscara Kolberga. Wystąpili między innymi skrzypek Piotr Gaca z uczennicami oraz Kapela Kurasiów z charyzmatyczną skrzypaczką i śpiewaczką Albiną Kuraś.  Niektóre utwory jak np. pieśni weselne zmuszały do zadumy nad wcale niewesołym losem wiejskiej kobiety, inne kpiły z losu i zachęcały do tańca. I wkrótce cały Rynek wypełniły taneczne pary i korowody. Przed dużą scenę zabawa ludowa przeniosła się z festiwalowego klubu Tyndyryndy na Małym Rynku, gdzie od popołudnia do późnych godzin nocnych parkiet pełny był taneczników.

Tuż przed północą ludowi muzycy ustąpili miejsca znanej w kraju i zagranicą etnofolkowej Transkapeli – zespołowi, który inspiruje się tradycjami muzycznymi obszaru Karpat, poszukując współczesnego dla nich brzmienia.

Rynek w Kazimierzu ucichł dopiero głęboką nocą.

 

Fot. Mateusz Stachyra

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę