Tak wygląda ucziwość

Skomentuj (11)

Znalazła prawie pięć tysięcy złotych i odniosła na komendę. Tak wygląda uczciwość.

"Znalezione, nie kradzione". W naszej mentalności pokutuje przekonanie, że to, co znalezione, w zasadzie… nie ma właściciela. Przepisy mówią jednak, że znalazca, w przypadku, gdy nie jest mu znany właściciel odnalezionej rzeczy, powinien niezwłocznie zawiadomić o odnalezieniu rzeczy starostę lub, gdy rzecz została znaleziona w budynku publicznym czy np. autobusie, zarządcę budynku czy przewoźnika.

Tak też zrobiła mieszkanka gminy Kazimierz Dolny, kiedy na początku tego tygodnia przy jednym z wpłatomatów w Puławach znalazła plik banknotów oraz kartę bankową: zaniosła je na policję. Po przeliczeniu okazało się, że było to 4900 zł.

Policjanci ustalili, że pieniądze należą do właściciela firmy z gminy Markuszów, który poprosił o pomoc przy wpłacie pieniędzy na konto firmowe kolegę. Transakcja się nie powiodła i pieniądze zostały zwrócone przez urządzenie, ale już po tym jak mężczyzna odszedł od wpłatomatu.

- Odnaleziona gotówka oraz karta trafiły już do właściciela – czytamy na stronie Policji Lubelskiej. – Uczciwej znalazczyni dziękujemy za godną naśladowania postawę!

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Bbbb
  A ja bym ciebie ukradła hhhh...
 • hhhh
  Też bym tak zrobił. nie zawsze jednak taki bylem. Kiedyś to byłem chory jak czegoś nie ukradłem.
 • Mela
  Przepiękne. Naprawdę! Aż miło to przeczytać!
 • pijany znad Grodarza
  A jeden z mieszkańców gminy Kazimierz, pomimo że widział, jak znanej mu osobie, wypadlo z kieszeni 100 zł podniosł je, ale schował je do swojej.
  • Stówka
   Skarżypyta !!!
  • pijany znad Grodarza
   Główkujesz jakbyś był z PiS. Jednym słowem, KRETYŃSKO.
  • rozczarowana
   a jednak FILOZOFICZNY CHAM a zawsze myślałam ,że @pijany to fajny gość
  • pijany znad Grodarza
   @ rozczarowana.
   Czy zobrazowanie sytuacji, kiedy KTOŚ, nie swoje pienią dze , wkłada do swojej kieszeni jes t CHAMSTWEM to wybacz. Jesteś w głębokim blędzie.|
   Domyslam się, że chodzi Ci o to, że sytuację z pieniędzmi, którą oceniono jako SKARZYPYTA porównałem do PiS.
   Naprawdę nie widzisz analogii ?.
   Dyć jesteśmy w Unii. I właśnie jej winniśmy GADAĆ o nieprawidłowościach w jednym z krajów unijnych. To rzecz o Polsce. I tu właśnie ta ANALOGIA.
   @ Stówka nazwał mnie skarzypyta, kiedy napisałem o ZŁODZIEJSKIM zdarzeniu. Ty nazywasz mnie FILOZOFICZNYM CHAMEM, kiedy porównuję tamta sytuacje z RZEKOMYM skarżeniem na Polskę do Unii.
  • pijany znad Grodarza
   I tak jeszcze :
   "
   Jeżeli Prezes Rady Ministrów dysponuje informacjami na temat przestępczej działalności sędziów, ma obowiązek zawiadomić organy ścigania, albowiem rozpowszechnianie w mediach, w tym w prasie zagranicznej, tego typu nieprawdziwych stwierdzeń, podważających autorytet organów państwa, nie przystoi szefowi rządu Rzeczypospolitej Polskiej, szkodzi wizerunkowi kraju i krzywdzi tysiące uczciwych sędziów - napisali sędziowie SN w specjalnej uchwale kolegium."
  • Gutek Lutek
   @ Pijany znad Grodarza Zaciągnij "rozczarowaną" pozwem do sądu za tę pyskówkę. To jest obrażanie. Moderator powinien też reagować tutaj.
  • rozczarowana
   A juz się przestraszyłam że do łóżka

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2020. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę