Tak wygląda ucziwość

Skomentuj (11)

Znalazła prawie pięć tysięcy złotych i odniosła na komendę. Tak wygląda uczciwość.

"Znalezione, nie kradzione". W naszej mentalności pokutuje przekonanie, że to, co znalezione, w zasadzie… nie ma właściciela. Przepisy mówią jednak, że znalazca, w przypadku, gdy nie jest mu znany właściciel odnalezionej rzeczy, powinien niezwłocznie zawiadomić o odnalezieniu rzeczy starostę lub, gdy rzecz została znaleziona w budynku publicznym czy np. autobusie, zarządcę budynku czy przewoźnika.

Tak też zrobiła mieszkanka gminy Kazimierz Dolny, kiedy na początku tego tygodnia przy jednym z wpłatomatów w Puławach znalazła plik banknotów oraz kartę bankową: zaniosła je na policję. Po przeliczeniu okazało się, że było to 4900 zł.

Policjanci ustalili, że pieniądze należą do właściciela firmy z gminy Markuszów, który poprosił o pomoc przy wpłacie pieniędzy na konto firmowe kolegę. Transakcja się nie powiodła i pieniądze zostały zwrócone przez urządzenie, ale już po tym jak mężczyzna odszedł od wpłatomatu.

- Odnaleziona gotówka oraz karta trafiły już do właściciela – czytamy na stronie Policji Lubelskiej. – Uczciwej znalazczyni dziękujemy za godną naśladowania postawę!

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę