Tak wygląda ucziwość

Skomentuj (11)

Znalazła prawie pięć tysięcy złotych i odniosła na komendę. Tak wygląda uczciwość.

"Znalezione, nie kradzione". W naszej mentalności pokutuje przekonanie, że to, co znalezione, w zasadzie… nie ma właściciela. Przepisy mówią jednak, że znalazca, w przypadku, gdy nie jest mu znany właściciel odnalezionej rzeczy, powinien niezwłocznie zawiadomić o odnalezieniu rzeczy starostę lub, gdy rzecz została znaleziona w budynku publicznym czy np. autobusie, zarządcę budynku czy przewoźnika.

Tak też zrobiła mieszkanka gminy Kazimierz Dolny, kiedy na początku tego tygodnia przy jednym z wpłatomatów w Puławach znalazła plik banknotów oraz kartę bankową: zaniosła je na policję. Po przeliczeniu okazało się, że było to 4900 zł.

Policjanci ustalili, że pieniądze należą do właściciela firmy z gminy Markuszów, który poprosił o pomoc przy wpłacie pieniędzy na konto firmowe kolegę. Transakcja się nie powiodła i pieniądze zostały zwrócone przez urządzenie, ale już po tym jak mężczyzna odszedł od wpłatomatu.

- Odnaleziona gotówka oraz karta trafiły już do właściciela – czytamy na stronie Policji Lubelskiej. – Uczciwej znalazczyni dziękujemy za godną naśladowania postawę!

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Bbbb
  A ja bym ciebie ukradła hhhh...
 • hhhh
  Też bym tak zrobił. nie zawsze jednak taki bylem. Kiedyś to byłem chory jak czegoś nie ukradłem.
 • Mela
  Przepiękne. Naprawdę! Aż miło to przeczytać!
 • pijany znad Grodarza
  A jeden z mieszkańców gminy Kazimierz, pomimo że widział, jak znanej mu osobie, wypadlo z kieszeni 100 zł podniosł je, ale schował je do swojej.
  • Stówka
   Skarżypyta !!!
  • pijany znad Grodarza
   Główkujesz jakbyś był z PiS. Jednym słowem, KRETYŃSKO.
  • rozczarowana
   a jednak FILOZOFICZNY CHAM a zawsze myślałam ,że @pijany to fajny gość
  • pijany znad Grodarza
   @ rozczarowana.
   Czy zobrazowanie sytuacji, kiedy KTOŚ, nie swoje pienią dze , wkłada do swojej kieszeni jes t CHAMSTWEM to wybacz. Jesteś w głębokim blędzie.|
   Domyslam się, że chodzi Ci o to, że sytuację z pieniędzmi, którą oceniono jako SKARZYPYTA porównałem do PiS.
   Naprawdę nie widzisz analogii ?.
   Dyć jesteśmy w Unii. I właśnie jej winniśmy GADAĆ o nieprawidłowościach w jednym z krajów unijnych. To rzecz o Polsce. I tu właśnie ta ANALOGIA.
   @ Stówka nazwał mnie skarzypyta, kiedy napisałem o ZŁODZIEJSKIM zdarzeniu. Ty nazywasz mnie FILOZOFICZNYM CHAMEM, kiedy porównuję tamta sytuacje z RZEKOMYM skarżeniem na Polskę do Unii.
  • pijany znad Grodarza
   I tak jeszcze :
   "
   Jeżeli Prezes Rady Ministrów dysponuje informacjami na temat przestępczej działalności sędziów, ma obowiązek zawiadomić organy ścigania, albowiem rozpowszechnianie w mediach, w tym w prasie zagranicznej, tego typu nieprawdziwych stwierdzeń, podważających autorytet organów państwa, nie przystoi szefowi rządu Rzeczypospolitej Polskiej, szkodzi wizerunkowi kraju i krzywdzi tysiące uczciwych sędziów - napisali sędziowie SN w specjalnej uchwale kolegium."
  • Gutek Lutek
   @ Pijany znad Grodarza Zaciągnij "rozczarowaną" pozwem do sądu za tę pyskówkę. To jest obrażanie. Moderator powinien też reagować tutaj.
  • rozczarowana
   A juz się przestraszyłam że do łóżka

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę