Szykuj buty, bieg na szlak!

Jeszcze tylko do 18 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń do II edycji Biegu Szlak Trafi. Start zaplanowano na 9 sierpnia.

Druga edycja zawodów w biegach przełajowych „Bieg Szlak Trafi” wystartuje już 9 sierpnia. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy, pierwsza z nich liczy ok. 7 km, druga – dwa razy tyle. Obydwie jednak prowadzą przez malownicze wąwozy lessowe, lasy oraz pola Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Zawodom podobnie jak w roku ubiegłym towarzyszyć będzie również piknik rodzinny.

Pomysł na zorganizowanie tego typu zawodów na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego narodził się dość spontanicznie.

- Rok temu upał pewnego letniego poranka wybił mi z głowy długie trzydziestokilometrowe wybieganie i zamiast tego wybrałem się na godzinną przebieżkę po wąwozach lessowych oferujących piękne widoki, urozmaicony teren i odrobinę cienia. Zatrzymałem się wtedy pod nową karczmą u stóp wyciągu i pomyślałem… a może by tutaj? – wspomina Bartek Księżak – pomysłodawca biegu Szlak Trafi i jeden z jego głównych organizatorów. – Kilka miesięcy później, zimą, gdy mój kolega zaangażował się w organizację własnego biegu w okolicach Warszawy, spojrzałem na kalendarz biegów na Lubelszczyźnie i pomyślałem… a dlaczego by nie teraz?              

W tym roku owo „teraz” wypada 9 sierpnia, czyli za niecały miesiąc. Jak wykorzystać ten czas, by przygotować się do biegu, by nie tylko trafił nas Szlak, ale byśmy wypadli na nim jak najlepiej?

- Najważniejsze jest trenowanie tzw. podbiegów, nasze tereny idealnie do tego się nadają – radzi Jarek Bartoszek, promotor biegania w Kazimierzu, autor BiegajwKazimierzu.pl . - Trenowanie podbiegów to po prostu wbieganie pod górkę. Znajdujemy sobie w miarę normalne wzniesienie - nie za strome, nie za płaskie i wbiegamy. Podczas treningów nie zapominamy o rozgrzewce przed i rozciąganiu po. Co prawda niektórzy mówią, że są to elementy zbędne, ale nie wyobrażam sobie startu w porządnym crossie bez rozgrzewki – mówi Jarek Bartoszek.

Każdy, kto jeszcze chciałby wziąć udział w zawodach, musi uzupełnić formularz zgłoszeniowy na stronie imprezy. Czas zgłoszeń upływa 18 lipca.

Biorąc udział w tej imprezie, wspomagamy leczenie chorego Filipka.

 

- Szarość, nuda - niech je szlag! Wkładaj buty, bieg na szlak! - głosi zawołanie uczestników Biegu Szlak Trafi. - Do zobaczenia na szlaku!

 

Tekst: Mateusz Łysiak

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę