Szykuj buty, bieg na szlak!

Jeszcze tylko do 18 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń do II edycji Biegu Szlak Trafi. Start zaplanowano na 9 sierpnia.

Druga edycja zawodów w biegach przełajowych „Bieg Szlak Trafi” wystartuje już 9 sierpnia. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy, pierwsza z nich liczy ok. 7 km, druga – dwa razy tyle. Obydwie jednak prowadzą przez malownicze wąwozy lessowe, lasy oraz pola Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Zawodom podobnie jak w roku ubiegłym towarzyszyć będzie również piknik rodzinny.

Pomysł na zorganizowanie tego typu zawodów na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego narodził się dość spontanicznie.

- Rok temu upał pewnego letniego poranka wybił mi z głowy długie trzydziestokilometrowe wybieganie i zamiast tego wybrałem się na godzinną przebieżkę po wąwozach lessowych oferujących piękne widoki, urozmaicony teren i odrobinę cienia. Zatrzymałem się wtedy pod nową karczmą u stóp wyciągu i pomyślałem… a może by tutaj? – wspomina Bartek Księżak – pomysłodawca biegu Szlak Trafi i jeden z jego głównych organizatorów. – Kilka miesięcy później, zimą, gdy mój kolega zaangażował się w organizację własnego biegu w okolicach Warszawy, spojrzałem na kalendarz biegów na Lubelszczyźnie i pomyślałem… a dlaczego by nie teraz?              

W tym roku owo „teraz” wypada 9 sierpnia, czyli za niecały miesiąc. Jak wykorzystać ten czas, by przygotować się do biegu, by nie tylko trafił nas Szlak, ale byśmy wypadli na nim jak najlepiej?

- Najważniejsze jest trenowanie tzw. podbiegów, nasze tereny idealnie do tego się nadają – radzi Jarek Bartoszek, promotor biegania w Kazimierzu, autor BiegajwKazimierzu.pl . - Trenowanie podbiegów to po prostu wbieganie pod górkę. Znajdujemy sobie w miarę normalne wzniesienie - nie za strome, nie za płaskie i wbiegamy. Podczas treningów nie zapominamy o rozgrzewce przed i rozciąganiu po. Co prawda niektórzy mówią, że są to elementy zbędne, ale nie wyobrażam sobie startu w porządnym crossie bez rozgrzewki – mówi Jarek Bartoszek.

Każdy, kto jeszcze chciałby wziąć udział w zawodach, musi uzupełnić formularz zgłoszeniowy na stronie imprezy. Czas zgłoszeń upływa 18 lipca.

Biorąc udział w tej imprezie, wspomagamy leczenie chorego Filipka.

 

- Szarość, nuda - niech je szlag! Wkładaj buty, bieg na szlak! - głosi zawołanie uczestników Biegu Szlak Trafi. - Do zobaczenia na szlaku!

 

Tekst: Mateusz Łysiak

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę