Szlaban na Albrechtówce

Skomentuj (67)

Albrechtówka to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Kazimierzu Dolnym. Wielu turystów decyduje się na długi spacer, by dotrzeć w to niezwykłe miejsce, chociaż oddalone od centrum Kazimierza. Dziś dostęp do pięknych widoków zagradza… szlaban.

Okolice Kazimierza Dolnego są bardzo malownicze. Jednym z takich wyjątkowych miejsc jest Albrechtówka – punkt widokowy, z którego podziwiać możemy meandrującą Wisłę, niewielki Mięćmierz czy też Janowiec. O każdej porze roku można tam spotkać turystów. Niestety, teraz punkt widokowy stał się niedostępny dla zwiedzających. Na ścieżce pojawił się bowiem szlaban, a na nim tabliczka: „Teren prywatny”. Co się dzieje?

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, działka rzeczywiście nie należy do miasta, jest to teren prywatny, tak więc nikt nie może zabronić właścicielom tego typu działań.

- Kiedyś były prowadzone rozmowy z właścicielem nieruchomości – mówi Adam Madejski, naczelnik Wydziału Spraw Terenowych w Kazimierzu Dolnym, oddziału Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. – Wyszliśmy wtedy z inicjatywą, by kupić tę działkę. Wtedy jeszcze jako Kazimierski Park Krajobrazowy. Niestety, kwota była zbyt wysoka, więc zrezygnowaliśmy.

Podobne działania podjął też Urząd Miasta. Gdy działki nie udało się nabyć, rozmowy przerwano, ale punkt widokowy na Albrechtówce pozostał otwarty dla turystów. Aż do tej pory.

- Wiemy o tej sytuacji – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Grzegorz Dunia. – W najbliższym czasie planujemy powrócić do prowadzonych jakiś czas temu rozmów i wynegocjować kompromis, by na przyszły sezon turystyczny Albrechtówka była w pełni dostępna.

Jak zaznaczył burmistrz Grzegorz Dunia, rozmowy idą w tym kierunku, by gmina mogła wydzierżawić tę nieruchomość na dłuższy okres czasu. Czy to się uda? Miejmy nadzieję. Jest to przecież jedno z najpiękniejszych miejsc w kazimierskiej okolicy…

 

Skomentuj


Dodane komentarze (67)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę