Święto Trzech Króli bez uroczystego przemarszu

W tym roku podczas święta Trzech Króli po raz pierwszy od wielu lat nie odbył się Kazimierski Orszak Trzech Króli. Zamiast tego msza święta o godzinie 12:00 zyskała szczególną oprawę.
Kacper, Melchior i Baltazar przybyli dziś do fary bez tradycyjnego przemarszu przez rynek. Z powodu pandemii Trzej Królowie pokazali się tylko w farze. Ich pojawieniu się tuż przed mszą i po jej zakończeniu towarzyszył montaż słowno – muzyczny.
Relacja z mszy świętej w uroczystej oprawie>>>
Pandemia też wykasowała z kazimierskiego kalendarza tradycyjne jasełka w klasztorze. Zamiast tego wieczorem o 19:00 na rynku pod choinką aktorzy – amatorzy, którzy od kilku lat wystawiają tę bożonarodzeniową sztukę, odśpiewają Kolędę dla nieobecnych, symbolicznie zaznaczając trwanie jasełkowej tradycji.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę