Święto Trzech Króli bez uroczystego przemarszu

W tym roku podczas święta Trzech Króli po raz pierwszy od wielu lat nie odbył się Kazimierski Orszak Trzech Króli. Zamiast tego msza święta o godzinie 12:00 zyskała szczególną oprawę.
Kacper, Melchior i Baltazar przybyli dziś do fary bez tradycyjnego przemarszu przez rynek. Z powodu pandemii Trzej Królowie pokazali się tylko w farze. Ich pojawieniu się tuż przed mszą i po jej zakończeniu towarzyszył montaż słowno – muzyczny.
Relacja z mszy świętej w uroczystej oprawie>>>
Pandemia też wykasowała z kazimierskiego kalendarza tradycyjne jasełka w klasztorze. Zamiast tego wieczorem o 19:00 na rynku pod choinką aktorzy – amatorzy, którzy od kilku lat wystawiają tę bożonarodzeniową sztukę, odśpiewają Kolędę dla nieobecnych, symbolicznie zaznaczając trwanie jasełkowej tradycji.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę