Święto Trzech Króli bez uroczystego przemarszu

W tym roku podczas święta Trzech Króli po raz pierwszy od wielu lat nie odbył się Kazimierski Orszak Trzech Króli. Zamiast tego msza święta o godzinie 12:00 zyskała szczególną oprawę.
Kacper, Melchior i Baltazar przybyli dziś do fary bez tradycyjnego przemarszu przez rynek. Z powodu pandemii Trzej Królowie pokazali się tylko w farze. Ich pojawieniu się tuż przed mszą i po jej zakończeniu towarzyszył montaż słowno – muzyczny.
Relacja z mszy świętej w uroczystej oprawie>>>
Pandemia też wykasowała z kazimierskiego kalendarza tradycyjne jasełka w klasztorze. Zamiast tego wieczorem o 19:00 na rynku pod choinką aktorzy – amatorzy, którzy od kilku lat wystawiają tę bożonarodzeniową sztukę, odśpiewają Kolędę dla nieobecnych, symbolicznie zaznaczając trwanie jasełkowej tradycji.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę