Święto łasucha

Skomentuj (13)

Pączek bez wyrzutów sumienia? Takie rzeczy są możliwe właśnie dziś. A już kazimierskie to w ogóle nie tuczą! Ale tylko wtedy, gdy zaplanujemy sobie udział w Kazimierskich Wieczorach Biegowych następnego dnia.

I przyszedł dzień długo oczekiwany przez wszystkich łasuchów. Tłusty czwartek. Obżarstwo jest dziś nie tylko usprawiedliwione, jest dozwolone, a nawet nakazane!

Tak jak karp zdominował polskie wyobrażenie Wigilii, tak wyobrażenie polskiego tłustego czwartku zdominował… pączek!

Kazimierskie słodkości można kosztować w wielu miejscach. W tłusty czwartek wabią nimi piekarnie, kawiarnie i restauracje.

Pączki, faworki, ciastka i ciasteczka, a także słodkie sówki rozpłyną się w naszych ustach, jeśli wstąpimy do Piekarni Sarzyński. Na pączki i faworki zaprasza restauracja hotelu Dwa Księżyce przy ulicy Sadowej. Specjalną pączkową promocję oferuje kawiarnia Muzealna przy Rynku. W tłusty czwartek wystawę czasową prac najlepszych współczesnych polskich złotników oraz wystawę stałą złotnictwa historycznego zwiedzimy bezpłatnie.

A gdzie Państwo zjedli swoje najlepsze tłustoczwartkowe pączki i inne słodkości w Kazimierzu?

 

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • LOLA
  wdowa,od 10 lat,moze stad to ogolne lubienie ludzi?ale nie...wczesniej tez gotowala i piekla super
 • pijany znad Grodarza
  @ Lola. No to przynajmniej powiedz czy p. Zdzisia jest stanu wolnego.
 • lola
  nie da sie tzn wlasciwe skladniki ...wiadomo ,ale tej tajemnej przyprawy jaka jast milosc do ludzi i ogolnie pichcenia ...ona jest niepowtarzalna ,bezcenna .p.Zdzisia ma ja w sercu i do kazdej potrawy dozuje wg.potrzeby...
 • pijany znad Grodarza
  @ Lola.
  poproszę o przepis.
 • lola
  i taka rzetelna wiedza na temat oboczny jest wskazana a paczki najlepsze na swiecie robi moja sasiadka p.Zdzisia
 • Aśka
  Piekarnia pana Rokity była na ul. Nadrzecznej, niedaleko obecnego posterunku policji, a sklepy, w których sprzedawał pieczywo (były m.in. bułki z kruszonką, koguty, paluchy) były: najpierw po sąsiedzku obecnej galerii MIT, a potem tam, gdzie była "Suszarnia " Wołka.
 • Ulka
  Cieszę się, bo już myślałam, że ta piekarnia była tam gdzie galeria "Suszarnia" Wołka... A ja zapamiętałam dobrze miejsce tych bułeczek... :-)
 • lola
  pana Rokity tez to byl sklep i pieczywo jego wyrobu z tejze piekarni jednym zdaniem Piekarnia u Rokity
 • Kazimierzanka
  @ Ulka zapewne chodzi Ci o sklep Pani Rokitowej na Lubelskiej? Ja pamiętam, przecież to tak niedawno ;)
 • lowca
  a gdzie pijany takie paczki kupiłeś
 • Maniek
  Potwierdzam Zgoda dała czadu z nadzieniem SUPER!!!! zjadłem chyba z 8 hehe
 • Ulka
  A ja pamiętam pyszne maślane bułeczki z piekarni na Lubelskiej. Wydaje mi się, że kupowało się je w budynku, gdzie dziś jest Galeria MIT. Ktoś to jeszcze pamięta?
 • pijany znad Grodarza
  Muszę pochwalić pączki ze " Zgody". Pyszne. Zwracam uwagę na "bogate" nadzienie, a własnie ilość i jakość decyduje o klasie.
  Dzięki " Zgoda". Tak trzymać.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę