Światowe Dni Młodzieży w... Kazimierzu

Skomentuj (4)

Do najbliższych Światowych Dni Młodzieży pozostał niespełna rok. Spotkanie młodych z całego świata z papieżem Franciszkiem w Krakowie to duże przedsięwzięcie organizacyjne. Swój udział w tym święcie może mieć każdy z nas, również tu na miejscu, w Kazimierzu.

Światowe Dni Młodzieży to odbywające się co dwa lub trzy lata spotkania młodych katolików, zainicjowane przez Jana Pawła II. Jest to czas wspólnego świętowania oraz modlitwy, a także poznawania kultury kraju, w którym organizowana jest dana edycja święta. Kulminacją tych dni jest spotkanie z papieżem. Przewiduje się, że w 2016 roku do Polski przyjedzie ok. 2.5 mln młodych z całego świata.

Zanim nastąpią oficjalne obchody w Krakowie przewidziane na czas od 26 do 31 lipca 2016 roku, każda z polskich diecezji będzie gościła grupy uczestników. Przyjadą oni również do naszego Miasteczka. W związku z tym, należy już teraz przygotować się na te wydarzenia. Przy kazimierskiej parafii powstała grupa młodych osób, która w ramach wolontariatu pragnie zaangażować się w przyjęcie swoich rówieśników podczas przyszłorocznych obchodów diecezjalnych w Kazimierzu. Grupa spotyka się w poniedziałki o godz. 20.00 na plebanii. Chętnych uczniów gimnazjów, szkół średnich czy studentów zapraszamy do dołączenia do powstającej wspólnoty. Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz sam udział w tym święcie to niepowtarzalna okazja do poznania młodych z innych państw oraz do przeżycia niesamowitej przygody.

Drugą płaszczyzną przygotowań jest także zapewnienie przyjeżdżającym pielgrzymom zakwaterowania, wyżywienia oraz ułożenia programu pobytu. Chcemy, by te dni były okazją dla cudzoziemców do poznania polskiej kultury czy gastronomii, a także walorów Kazimierza oraz okolic. Z pewnością udany pobyt w Miasteczku przyczyni się do rozsławienia go w ojczyźnie młodych pielgrzymów, którzy być może w przyszłości powrócą do Kazimierza wraz ze swoimi rodzinami czy znajomymi.

W związku z tym apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy, którzy mogliby użyczyć gościny w swoich domach gościom, by określili, ile osób mogą przyjąć. W stosownym czasie będą powstawały listy chętnych, co ułatwi ustalenie, ile grup będzie można zakwaterować w Kazimierzu. Warto wspomnieć, iż kazimierska parafia będzie współpracowała z lokalnym samorządem, co z pewnością ułatwi przygotowania.

W przypadku pytań odnośnie poniedziałkowych spotkań wolontariuszy czy kwestii przyjmowania młodych w swoich domach prosimy pisać na nasz adres mailowy: sdmkazimierz@wp.pl lub kontaktować się telefonicznie: 792 101 293.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę