Strażacki święty Mikołaj

Skomentuj (1)
Kazimierski święty Mikołaj jest wyjątkowo szczodry. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli udało mu się obdarować wiele dzieci, które w innym wypadku nie mogłyby liczyć na świąteczne prezenty. Ażeby tradycji stało się zadość, kazimierski święty osobiście odwiedził niektóre dzieci z rodzin potrzebujących.
W ubiegły piątek 14 grudnia – zgodnie ze zwyczajem – śnieżną nocą – korzystając z pomocy bochotnickiej Ochotniczej Straży Pożarnej, Mikołaj wręczył pierwsze 15 paczek dzieciom z dwóch rodzin na Cholewiance. Tak rozpoczęło się przekazywanie darów świątecznych zebranych przez strażaków z całej gminy w czasie Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego 9 grudnia br. Dzięki ofiarności miejscowych i gości udało się przygotować 108 paczek dla dzieci wartości około 30 zł każda.

W paczkach świętego Mikołaja znalazły się przeróżne podarunki: kredki, kalkulatory, maskotki, słodycze, ale także produkty trwałe, typu mąka czy makaron. Z licytacji koszulki i pucharu organizatora maratonu rowerowego „600 km w 24 godziny” Rafała Suszka i zbiórki pieniędzy przy stoisku, gdzie hotel „Król Kazimierz” częstował wszystkich w czasie Jarmarku królewską zupą oraz przy studni, gdzie dyżurował brat Jonasz, udało się pozyskać 2474 zł i 08 gr. zł. Na tę kwotę złożyły się również pieniądze z aukcji obrazów, które przekazał radny Leszek Furtas. Zebrana suma została zdeponowana u prezesa OSP w Bochotnicy i z czasem zostanie przeznaczona na dofinansowanie do wycieczek szkolnych dla dzieci najbardziej potrzebujących.

- Z tych pieniążków, które zebraliśmy podczas akcji, w porozumieniu z dyrektorami szkół będziemy chcieli zorganizować dla dzieci ze szkół z naszego terenu, które nigdy nie wyjeżdżały na wycieczki szkolne, współfinansowanie – mówi współorganizator akcji Piotr Guz. – Będzie to większy prezent. Sądzimy, że bardziej dziecko zapamięta taką wycieczkę, kiedy pierwszy raz pojechało poza dom.

Akcję strażaków, organizowaną przez Rafała Suszka i zastępcę przewodniczącego rady miasta Kazimierza Dolnego Piotra Guza, wsparł również europoseł Zdzisław Podkański, który brał udział w aukcji obrazów i podarował kazimierskim dzieciom 10 paczek.

- Dla nas najważniejsze, że pomogliśmy stworzyć radosne święta ponad 100 dzieciom z naszej gminy – mówi Rafał Suszek. – Owoce przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, ze aż tyle możemy uzbierać. I w przyszłym roku będziemy chcieli tę akcje powtórzyć, może w nieco innej formie. Mamy taką nadzieję i wiarę, że tych funduszy i darów uda nam się zebrać znacznie więcej.

Pozostałe paczki strażacki święty Mikołaj rozwiezie w najbliższym czasie i na pewno zdąży do wszystkich na Święta.
Fot. M. Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • R.Suszek (gość)
    Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję charytatywną "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM" osobom, ofiarodawcom i darczyńcom. Składam też serdeczne podziękowania wszystkim strażakom z gminy Kazimerz Dolny za ich pomoc i życzliwość. Zaś wszystkim sceptykom chcę powiedzieć, że warto było zorganizowąć tą akcję dla chociażby jednego szczerego uśmiechu obdarowanego dziecka...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę