Sprawdzili swoją kondycję

zobacz więcej (22)

Po raz szósty na kazimierskim wale wiślanym mierzyli się sami ze sobą uczestnicy Kazimierskiego Testu Coopera. Najlepsi w ciągu testowych 12 minut osiągnęli wynik 3300 wśród mężczyzn i 2900 wśród kobiet.

Ponad pół setki uczestników z Kazimierza i okolic wystartowało w niedzielne przedpołudnie sprzed Murki po wale wiślanym w kierunku ujścia Grodarza. Przed nimi było 12 minut biegu, by sprawdzić własną kondycję na początku sezonu. Najmłodsza z uczestników Michalina Rybak miała 6 lat i biegła razem z tatą, najstarszy – 64 lata.

- W biegu wystartowało bardzo dużo dzieci. Jestem z tego bardzo szczęśliwy, bo tak naprawdę o to w tym chodzi, żeby dzieciaki poczuły smak rywalizacji, żeby zobaczyły, że można inaczej spędzać czas, niż siedząc przed komputerem i telefonami – mówi organizator Kazimierskiego Testu Coopera Jarosław Bartoszek z Kazimierz Aktywnie. -  Mam nadzieję, ze z każdym rokiem będzie tych dzieciaków dużo więcej.

Młodzi biegacze przyjechali z rodzicami, niektórzy z nimi nawet pobiegli.

- W tamtym roku biegłem na ocenę, w tym roku – przed tatą – mówi Dawid Kubiś z Rzeczycy, który mimo, że oglądał się za siebie, poprawił swój wynik w stosunku do roku ubiegłego o 500 m.

- Bieg jest potrzebny, jak się nic innego nie robi, tylko siedzi przed komputerem – mówi Tadeusz Kubiś z Rzeczycy. – W przyszłym roku też pobiegniemy!

Do biegania, a właściwie każdej aktywności fizycznej zachecają młodzież nauczyciele wychowania fizycznego, którzy także wystartowali w VI Kazimierskim Teście Coopera.

- Wynik 2800 m. Ja z siebie jestem dumny, z moich wychowanków też. Niektórzy byli lepsi ode mnie: złamali nawet 3000 m  – mówi Kamil Wydra z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu. – Nie trzeba wcale biegać na wynik. Wystarczy amatorsko potruchtać wieczorem kilometr – dwa – dziesięć. Każda forma ruchu jest wskazana – czy bieganie, czy rower.

Ważna jest aktywność sama w sobie, która mocą endorfin zmienia nastawienie do życia.

- To niesłychanie pobudza do życia – mówi Ryszard Rybczyński, sołtys Parchatki, który zaczyna kolejny sezon aktywnosci ruchowej z wynikiem 2100 m. – Człowiek, gdy przebiegnie się z rana, to inaczej funkcjonuje w ciągu dnia pod każdym względem.

Najlepsi w tegorocznym teście Coopera byli Ewa Bachan – Urbanek 2900 m i Krystian Styrnik 3300 m.

VI Kazimierski Test Coopera rozpoczął sezon biegowy w Kazimierzu Dolnym.

9 maja XXIII Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego (Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym)
20 maja Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II (Dem’a Promotion)
4 sierpnia VI Bieg SzlakTrafi (Fundacja Ruszaj na Szlak)
16 września
II Wielki Kazimierski Trail (Jarosław Bartoszek Kazimierz Aktywnie)

- Wszystkie osoby, które chcą więcej, intensywniej, mocniej zapraszamy – mówi organizator Wielkiego Kazimierskiego Trailu – Jarek Bartoszek.

Kolejny Kazimierski Test Coopera za rok, także pod koniec kwietnia.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2020. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2020 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę