3400 m w 12 minut!

zobacz więcej (35)

Setka biegaczy stanęła na starcie VII Kazimierskiego Biegu Coopera. Najlepszy z nich w ciągu testowych 12 minut pokonał blisko 3,5 km.

Tegoroczny Kazimierski Test Coopera przyciągnął rekordową ilość uczestników. Lista zapisów została zamknięta na długo przed startem. Ostatecznie wystartowało stu biegaczy z Kazimierza oraz bliższej i dalszej okolicy. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z widoczną reprezentacją młodzików Orły Kazimierz i młodzież. W tej kategorii wśród dziewcząt do lat 16 najlepszą okazała się Julia Król, która pokonała 2400 m, wśród chłopców do lat 16 – Sebastian Ołoszewski 2950 m.

- Cieszę się z tak licznej grupy młodzieży – mówi organizator Jarosław Bartoszek z KazimierzAktywnie.pl – Od początku mówiłem, ze zależy mi na tym, żeby rozruszać kazimierską młodzież i chyba to się powoli udaje.

Motywacja do biegania jest różna. 12 – letnia Wiktoria pasję do tej aktywności odkryła całkiem niedawno podczas ostatniego śmigusa – dyngusa, co pozwoliło jej zachować suche ubranie – nikt z jej kolegów jej nie dogonił. 10 – letniego Artura z Rzeczycy bieganiem zainteresował nauczyciel wychowania fizycznego. Od jesieni uczestniczy on regularnie we wszystkich okolicznych zawodach. Dla piętnastki młodzików Orłów Kazimierz start w Teście to uzupełnienie aktywności piłkarskiej i lekcja koleżeństwa, wielu z nich biegło grupkami, bo oprócz rywalizacji ważna jest także przyjaźń i dobra zabawa.

Ale wśród biegaczy nie zabrakło też takich, którzy potraktowali tegoroczny test jako sprawdzian formy przed zawodami.


- Jest tu grupa osób, które bardzo ambicjonalnie podchodzą do tego biegu, wpisały go sobie na stałe w swój roczny kalendarz biegowy – mówi Jarek Bartoszek. – Przewijają się te same twarze – te same nazwiska – to oznacza, że impreza trzyma poziom. Jeżeli są osoby, które powracają ,to tylko się cieszyć.

Wśród dorosłych najlepszą okazała się witoszynianka Weronika Majewska, która przebiegła 2900 m.

- Kocham biegać, biegam zwykle co drugi dzień rano przed pracą, potem szybki prysznic zimny i ciepły na zmianę –  to daje energię na cały dzień – mówi pani Weronika.

Wśród panów najlepszy okazał się Krystian Styrnik z Ożarowa koło Nałęczowa, który jako członek AZS UMCS Lublin przygotowuje się do Akademickich Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.

- Trenuję trzy razy w tygodniu od końca lutego, stopniowo zwiększając dystans, by ostatecznie pokonywać około 30 km tygodniowo – mówi Krystian Styrnik. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Warunki były praktycznie idealne, troszkę tylko wiatr przeszkadzał, ale osiągnąłem podobny dystans jak rok temu: 3400 m.

Motywacja do biegania jest bardzo różna. Jedni biegają z nudów, inni dla lepszego samopoczucia i dobrej zabawy, startując w kolejnych zawodach w okolicy, jeszcze inni dla ogólnej aktywności.

- Lubię być aktywny – mówi Waldemar Kubiś ze Skowieszynka – biegam trzy razy w tygodniu, regularnie gram w piłkę nożną w barwach OSP Skowieszynek, jestem strażakiem.

I taka jest formuła tej imprezy.

- Cała formuła tego biegu – zapisy są darmowe praktycznie do ostatniego dnia przed startem – ma na celu propagowanie biegania jako najprostszej aktywności biegowej - mówi Bartoszek.


Kazimierski Test Coopera rozpoczyna cykl imprez biegowych w Kazimierzu. W maju – a wiec już wkrótce – odbędą się Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego, Kazimierski Festiwal Biegowy, w sierpniu Bieg Szlak Trafi w Parchatce. A na zakończenie sezonu we wrześniu Wielki Kazimierski Trail.


Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym Kazimierskiego Testu Coopera.

 

Oglądaj relację na Facebooku:
start >>>

ogłoszenie wyników >>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę