3400 m w 12 minut!

zobacz więcej (35)

Setka biegaczy stanęła na starcie VII Kazimierskiego Biegu Coopera. Najlepszy z nich w ciągu testowych 12 minut pokonał blisko 3,5 km.

Tegoroczny Kazimierski Test Coopera przyciągnął rekordową ilość uczestników. Lista zapisów została zamknięta na długo przed startem. Ostatecznie wystartowało stu biegaczy z Kazimierza oraz bliższej i dalszej okolicy. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z widoczną reprezentacją młodzików Orły Kazimierz i młodzież. W tej kategorii wśród dziewcząt do lat 16 najlepszą okazała się Julia Król, która pokonała 2400 m, wśród chłopców do lat 16 – Sebastian Ołoszewski 2950 m.

- Cieszę się z tak licznej grupy młodzieży – mówi organizator Jarosław Bartoszek z KazimierzAktywnie.pl – Od początku mówiłem, ze zależy mi na tym, żeby rozruszać kazimierską młodzież i chyba to się powoli udaje.

Motywacja do biegania jest różna. 12 – letnia Wiktoria pasję do tej aktywności odkryła całkiem niedawno podczas ostatniego śmigusa – dyngusa, co pozwoliło jej zachować suche ubranie – nikt z jej kolegów jej nie dogonił. 10 – letniego Artura z Rzeczycy bieganiem zainteresował nauczyciel wychowania fizycznego. Od jesieni uczestniczy on regularnie we wszystkich okolicznych zawodach. Dla piętnastki młodzików Orłów Kazimierz start w Teście to uzupełnienie aktywności piłkarskiej i lekcja koleżeństwa, wielu z nich biegło grupkami, bo oprócz rywalizacji ważna jest także przyjaźń i dobra zabawa.

Ale wśród biegaczy nie zabrakło też takich, którzy potraktowali tegoroczny test jako sprawdzian formy przed zawodami.


- Jest tu grupa osób, które bardzo ambicjonalnie podchodzą do tego biegu, wpisały go sobie na stałe w swój roczny kalendarz biegowy – mówi Jarek Bartoszek. – Przewijają się te same twarze – te same nazwiska – to oznacza, że impreza trzyma poziom. Jeżeli są osoby, które powracają ,to tylko się cieszyć.

Wśród dorosłych najlepszą okazała się witoszynianka Weronika Majewska, która przebiegła 2900 m.

- Kocham biegać, biegam zwykle co drugi dzień rano przed pracą, potem szybki prysznic zimny i ciepły na zmianę –  to daje energię na cały dzień – mówi pani Weronika.

Wśród panów najlepszy okazał się Krystian Styrnik z Ożarowa koło Nałęczowa, który jako członek AZS UMCS Lublin przygotowuje się do Akademickich Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.

- Trenuję trzy razy w tygodniu od końca lutego, stopniowo zwiększając dystans, by ostatecznie pokonywać około 30 km tygodniowo – mówi Krystian Styrnik. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Warunki były praktycznie idealne, troszkę tylko wiatr przeszkadzał, ale osiągnąłem podobny dystans jak rok temu: 3400 m.

Motywacja do biegania jest bardzo różna. Jedni biegają z nudów, inni dla lepszego samopoczucia i dobrej zabawy, startując w kolejnych zawodach w okolicy, jeszcze inni dla ogólnej aktywności.

- Lubię być aktywny – mówi Waldemar Kubiś ze Skowieszynka – biegam trzy razy w tygodniu, regularnie gram w piłkę nożną w barwach OSP Skowieszynek, jestem strażakiem.

I taka jest formuła tej imprezy.

- Cała formuła tego biegu – zapisy są darmowe praktycznie do ostatniego dnia przed startem – ma na celu propagowanie biegania jako najprostszej aktywności biegowej - mówi Bartoszek.


Kazimierski Test Coopera rozpoczyna cykl imprez biegowych w Kazimierzu. W maju – a wiec już wkrótce – odbędą się Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego, Kazimierski Festiwal Biegowy, w sierpniu Bieg Szlak Trafi w Parchatce. A na zakończenie sezonu we wrześniu Wielki Kazimierski Trail.


Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym Kazimierskiego Testu Coopera.

 

Oglądaj relację na Facebooku:
start >>>

ogłoszenie wyników >>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę