Spotkanie z senatorem Zającem

Skomentuj (13)

Problemy z opracowaniem studium zagospodarowania przestrzennego dla gminy Kazimierz Dolny będą jednym z tematów poruszanych podczas spotkania z senatorem RP prof. Dr hab. Józefem Zającem. Parlamentarzysta przybędzie do Kazimierza 20 listopada na zaproszenie samorządowców i przedsiębiorców.

Radny wojewódzki Piotr Rzetelski oraz Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym zapraszają mieszkańców miasta i gminy Kazimierz Dolny na spotkanie z senatorem prof. Dr hab. Józefem Zającem „Przyszłość naszej gminy i naszych mieszkańców to nasza wspólna sprawa”.

- Senator Zając jest to człowiek bardzo aktywny, realizujący z powodzeniem sprawy uważane za niemożliwe – mówi Piotr Rzetelski. – Między innymi doprowadził do powstania szkoły lotniczej w Chełmie, a w tej chwili jest zaangażowany w sprawę kopalni, która powstaje w okolicach Chełma. Chciałbym go zainteresować sprawami Kazimierza Dolnego.

Organizatorzy liczą, że mieszkańcy podzielą się z senatorem swoimi uwagami na temat teraźniejszości i przyszłości Kazimierza i okolic. Jedną z nich na pewno będzie kwestia powstającego od ośmiu lat studium zagospodarowania gminy.

 - Chciałbym, żeby senator zaczął lobbować na rzecz Kazimierza Dolnego, pomógł nam przełamywać różnego rodzaju bariery.

Spotkanie zaplanowano w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki na 20 listopada godz. 17.00.

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • szok
  May też ''profesora'' podobno autorytet dla pewnych kręgów.To Władysław Bartoszewski.
  Absolwent Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Warszawie (1937) oraz Liceum Humanistycznego Towarzystwa Wychowawczo-Oświatowego „Przyszłość” w Warszawie. Maturę zdał w 1939. Od października 1941 do początku 1944 studiował polonistykę na tajnym Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W grudniu 1948 został przyjęty na trzeci rok polonistyki na Wydziale Humanistycznym UW. Studia zostały przerwane. W listopadzie 1958 został przyjęty na studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym UW w trybie eksternistycznym. Złożył na ręce profesora Juliana Krzyżanowskiego pracę magisterską, jednak decyzją rektora UW Stanisława Turskiego został w październiku 1962 skreślony z listy studentów.
  No a potem to juz został ''Profesorem''

  Doktoraty honoris causa kilku uniwersytetów (PUNO - Londyn 1981, Hebrew College - Baltimore, USA 1984, Uniwersytetu Wrocławskiego - 1994, Uniwersytetu Phillipa w Marburgu - 2001, Warszawskiego - 22 listopada 2002[27], Gdańskiego - 29 września 2005[28], KUL - 29 stycznia 2008[29], Uniwersytetu Opolskiego - 10 marca 2008[30], Uniwersytetu Hajfy - 4 czerwca 2008, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - 3 czerwca 2009, Uniwersytetu Łódzkiego - 16 października 2009.
  Co mają na to powiedzieć ludzie którzy przez lata ciężką pracą dorobili się doktoratów? Nie podziwiaj tak tych naszych senatorów i posłów bo ci przytoczę wieści z nowych afer korupcyjnych. Śmiechu warte te wasze mini problemy gminne w starciu z wielką korupcją.
 • szok
  Mieszkaniec ''nie chcem ale muszem '' tu przytoczyć jakie'' profesory '' są w tej Rzeczypospolitej po 1945 roku .Jeden z nich to Prezydent Wałęsa.Bierz kalkulator i licz.
  Rodzicami Lecha Wałęsy byli Bolesław Wałęsa (1908-1945), z zawodu cieśla i Feliksa z domu Kamieńska (1916-1975). W 1961 ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Lipnie.

  A teraz te'' dochtoraty''
  Doktorat honoris causa: (1981) Alliance College (Paryż), (1981) Uniwersytetu Columbia (Nowy Jork), (1981) Katolickiego Uniwersytet w Louvain, (1981) Providence College, (1982) MacMurray College (Illinois), (1982) Uniwersytetu Notre Dame, (1982) Uniwersytetu St. Denis, (1982) Uniwersytetu Seton Hall, (1983) Uniwersytetu Paryskiego, (1983) Uniwersytetu Harvard, (1984) Uniwersytet Fordham, (1984) Uniwersytetu Dundee (Wielka Brytania), (1989) Uniwersytetu Mac Master (Hamilton), (1989) Uniwersytetu Simona Frasera, (1990) Uniwersytetu Gdańskiego, (1990) Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu, (1996) Uniwersytetu Stanowego Connecticut, (1996) Uniwersytetu Anahuac del Sur (Meksyk), (1997) Uniwersytetu del San Salvador (Buenos Aires), (1997) Uniwersytetu Mendoza, (1997) Uniwersytetu Meiji w Tokio, (1997) Uniwersytetu Korei (honorowy prof.), (1998) Westminster College (Fulton), (1998) Uniwersytetu Lynn (Miami), (1999) Uniwersytetu Gannon (Erie), (1999) University of Hawaii (Honolulu), (2000) Lewis and Clark College, (2000) Middelbury College VM, (2001) Portland (Oregon), (2001) Pontificia Universidad Catolica Madre Y Maestra (Santiago de los Caballeros, Republica Dominicana), (2001) St. Ambrose University (Davenport, Iowa), (2001) Ramapo College of New Jersey (Mahwah, NJ), (2002) University of North Carolina at Charlotte (NC), (2005) Uniwersytetu Quebec w Trois-Rivieres (Kanada), (2011) Uniwersytetu Europejskiego w Madrycie, (2011) Uniwersytetu w Opolu.
 • Karol
  "...w godzinach popołudniowych, kiedy większość ludzi jest już po pracy." - to bardzo odkrywcze.
  A jak się jest mniejszością, która nie kończy pracy o 15 lub 16?
  Myślałem, że coś znajdę na blogu JK, ale tam jako aktualności wciąż "wisi" zaproszenie na spotkanie sprzed dwóch dni.
  Zaczynam się niepokoić, czy ci co zwykle dużo komentują tez pracuja wieczorami.
  Oj, duża ta mniejszość.
 • pijany znad Grodarza
  @ Leszek. Rozumiem, że żadnej informacji ze spotkania nie będzie. Czy to mądre, że TAJNE?
  A, jak ktoś w tym czasie był np u teściów , to nie może wiedzieć co mówił p. Senator?
  I znowu winna teściowa.
 • Leszek
  @Karol, @Pijany spotkanie było w godzinach popołudniowych, kiedy większość ludzi jest już po pracy. Mogliście zatem Panowie przyjść i przekonać się osobiście o czym pan prof. Zając prawił. Nie chciało się? Jeśli tak, to do kogo pretensje.
 • pijany znad Grodarza
  @ Karol. Marudzisz. Czyż nie wystarczy:" Mądry, światły i kulturalny człowiek, o szerokich horyzontach, z wielka klasą."
  , a to:"Szkoda, że w Kazimierzu nie ma takiego burmistrza..." stawia Go w szeregu Najwyższych " horyzontów"
  ps. również czekam , co mowil o Kazimierzu.
 • Karol
  Jakim człowiekiem jest senator to generalnie wiemy.
  Ale co mówił w kontekście Kazimierza?
  Przecież takie spotkanie, jeśli nic nie wnosi konkretnego w życie miasta, mogłoby się odbyć gdziekolwiek.
  A może chodzi o dowartościowanie osób.
 • pijany znad Grodarza
  @ Karol
  "
  +4 #1 chłop z Okala 2013-11-20 21:49
  Dziękuję Panom Radnym- Piotrowi Rzetelskiemu i Januszowi Kowalskiemu za organizację spotkania z Panem Prof. Zającem. Mądry, światły i kulturalny człowiek, o szerokich horyzontach, z wielka klasą. Szkoda, że w Kazimierzu nie ma takiego burmistrza...
 • Karol
  Może ktoś podzieli się wrażeniami ze spotkania.
  Co ciekawego Pan Senator powiedział na tematy kazimierskie, bo inne mnie nie interesują.
 • Mieszkaniec
  Widzę, że mamy samych znawców od szkolnictwa wyższego.Pytanie czy ktoś w ogóle skończył studia, by dyskutować z Panem Profesorem?
 • szok
  Pijany z doświadczenia powinieneś wiedzieć że nie chwali się dnia przed zachodem słońca.
  Senator jak senator, przyjedzie i pojedzie.
  Cudu przecież nie dokona.
 • pijany znad Grodarza
  @ Karol. To mam chwalić senatora, czy nie?
 • karol
  "Senator Zając(...)doprowadził do powstania szkoły lotniczej w Chełmie..." mówi Pan Rzetelski i mówi mało konkretnie.
  Bo możliwe,że chodzi o Centrum Lotnicze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie?
  CL to zaplecze dla Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa PWSZ, a senator jest rektorem PWSZ.
  Zgadzam się,że możliwości rektora-senatora są inne niż zwykłych rektorów wyższych szkół technicznych( nie mylić z uczelniami akademickimi).
  Kształcenie inżynierów-pilotów i inżynierów-mechaników bez lądowiska i na nieruchomych samolotach nie jest możliwe, wiec CL to warunek istnienia takiego kierunku studiów.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę