Sobotnie Dźwięki z Korzenia

zobacz więcej (18)

Powoli kończy się druga edycja Festiwalu Didgeridoo „Dźwięki z Korzenia”. Codziennie odbywały się koncerty i warsztaty, dzięki którym można było poznać bliżej niezwykły instrument didgeridoo i jego brzmienie. Zapraszamy na relację, jakie dźwięki dobiegały z Korzenia w sobotę!  

Muzyczny wieczór rozpoczęły solowe występy w wykonaniu Luka Hołuja i Pawła Podsiadało, który łączył grę na didgeridoo z beatboxem.  

 

Po nich na scenę wszedł zespół Dron. Ich eksperymentalna muzyka, łączy tradycyjne brzmienia z różnych, odległych stron świata. Inspirują się m.in.: muzyką klezmerską, hinduską ragi czy aborygeńskimi rytmami.

 

Ciekawostką jest pochodzenie nazwy zespołu. Słowo dron kojarzy nam się z latającym urządzeniem, ale jest to także termin muzyczny. Jak możemy przeczytać na fanpage’u zespołu- Dron to mało znany, choć ważny termin muzyczny. Buczenie, warczenie, brzęczenie, czasem po prostu szum wykorzystany, jako element utworu, akord albo jedna nuta słyszalna w tle wciąż i wciąż, niedające spokoju.

 

Drugi zespół występujący wczoraj w Korzeniowej to Radio Samsara. Swoją twórczość określają, jako - kontemplacyjny trans grany na oryginalnych instrumentach z Australii, Afryki, Indii i Nepalu, mantryczne wokale przenikające się z dźwiękami i obrazami rejestrowanymi w podróży, medytacyjna muzyka drogi...

 

Niesamowita atmosfera koncertu, egzotyczne dźwięki instrumentów z drugiego końca świata oraz kameralny klimat Korzeniowej sprawiły, że wszyscy doskonale się bawili. I nie przeszkodził nawet deszcz, którego bębnienie w dach akompaniowało muzykom.  

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę