Sobotnie Dźwięki z Korzenia

zobacz więcej (18)

Powoli kończy się druga edycja Festiwalu Didgeridoo „Dźwięki z Korzenia”. Codziennie odbywały się koncerty i warsztaty, dzięki którym można było poznać bliżej niezwykły instrument didgeridoo i jego brzmienie. Zapraszamy na relację, jakie dźwięki dobiegały z Korzenia w sobotę!  

Muzyczny wieczór rozpoczęły solowe występy w wykonaniu Luka Hołuja i Pawła Podsiadało, który łączył grę na didgeridoo z beatboxem.  

 

Po nich na scenę wszedł zespół Dron. Ich eksperymentalna muzyka, łączy tradycyjne brzmienia z różnych, odległych stron świata. Inspirują się m.in.: muzyką klezmerską, hinduską ragi czy aborygeńskimi rytmami.

 

Ciekawostką jest pochodzenie nazwy zespołu. Słowo dron kojarzy nam się z latającym urządzeniem, ale jest to także termin muzyczny. Jak możemy przeczytać na fanpage’u zespołu- Dron to mało znany, choć ważny termin muzyczny. Buczenie, warczenie, brzęczenie, czasem po prostu szum wykorzystany, jako element utworu, akord albo jedna nuta słyszalna w tle wciąż i wciąż, niedające spokoju.

 

Drugi zespół występujący wczoraj w Korzeniowej to Radio Samsara. Swoją twórczość określają, jako - kontemplacyjny trans grany na oryginalnych instrumentach z Australii, Afryki, Indii i Nepalu, mantryczne wokale przenikające się z dźwiękami i obrazami rejestrowanymi w podróży, medytacyjna muzyka drogi...

 

Niesamowita atmosfera koncertu, egzotyczne dźwięki instrumentów z drugiego końca świata oraz kameralny klimat Korzeniowej sprawiły, że wszyscy doskonale się bawili. I nie przeszkodził nawet deszcz, którego bębnienie w dach akompaniowało muzykom.  

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę