Śmiech na zdrowie z Neo-Nówką

Skomentuj (35)

zobacz więcej (26)

W natłoku obowiązków, pracy i codziennych problemów warto czasami zwolnić i się… pośmiać. Z samego siebie, z sąsiada czy narodowych przywar.  W sobotnie popołudnie publiczności zgromadzonej na dziedzińcu kazimierskiego Zamku pomógł w tym kabaret Neo-Nówka.

Jak przed występem wrocławskiej grupy przypomniał burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula, jest to pierwszy tego typu występ w odrestaurowanym Zespole Zamkowym. Średniowieczny zabytek świetnie spisał się w roli gospodarza występu kabaretowego. Przestronna scena oraz setki krzesełek ustawionych na dziedzińcu obiektu sprawiły, że występ popularnej grupy mogło obejrzeć wiele osób. Jakim powodzeniem cieszyły się bilety na Neo-Nówkę świadczy fakt, że po kilku dniach od uruchomienia sprzedaży wszystkie wejściówki zostały wyprzedane.

 

Podczas sobotniego występu nie zabrakło popularnych skeczów Neo-Nówki typu „Zjazd w Gnieźnie”, „Poczta” czy „Paciaciaki na pielgrzymce”. Każdy numer przyjmowany był salwami śmiechu oraz oklaskami. Neo-Nówka porządnie przygotowała się do wizyty w Kazimierzu i w swoje skecze sprawnie wplatała wątki kazimierskie, choć nie zabrakło również nawiązań do bieżącej sytuacji politycznej. Poszczególne skecze uzupełniane były piosenkami, w których swój udział miała kazimierska publiczność, klaszcząc do rytmu oraz wspomagając w śpiewaniu refrenów.

 

Jeszcze długo po zakończeniu występu uśmiech nie schodził z twarzy publiczności. Skecze Neo-Nówki sprawiły, że podczas sobotniego wieczoru na dziedzińcu kazimierskiego zamku zostało wydzielonych bardzo wiele endorfin, co z pewnością wyjdzie wszystkim na dobre. W końcu śmiech to zdrowie.

 

Tekst i foto: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (35)

 • pijany znad Grodarza
  @ Olek
  "Miasteczko nad Wisłą, to jedyne miejsce z województwa lubelskiego, które zmieściło się w rankingu najpopularniejszych miejsc wśród turystów. Zestawienie obejmuje 20 powiatów, w których w ubiegłym roku nocowało najwięcej gości. Ranking, przygotowali analitycy Home Broker. Na 16 pozycji uplasował się powiat puławski. Oczywiście za sprawą Kazimierza Dolnego. W ubiegłym roku przenocowało tam blisko 600 tys. osób. "
  Powtórzę. 600 tysięcy.
 • Olek
  Pijany ,czy ty miałeś do szkoły "pod górkę"?Opole Lub. i Ryki to miasta powiatowe ludnościowo kilkukrotnie większe od naszego Kazimierza. Opole Lub. 10 000 ludności,Ryki 8700 a Kazimierz D. 3400.Potrenuj matmę i geografię.
 • Bolek
  Audyt nic nie wykazał - niemała kasa wyrzucona w błoto. Nowi ludzie zatrudniani według jednego klucza i na dziwnych zasadach . Bezczelność władzy posunięta do granic!
 • pijany znad Grodarza
  @Antoni.
  No własnie. Co z audytem ?
  @ Olek.
  Własnie należy umieć napisać. Opole Lubelskie , Ryki to niby wielkości KILKUKROTNE ?
 • Olek
  Tomek ,żeby napisać wniosek o dotację to nie jest jakieś kosmiczne przedsięwzięcie.Trzeba przede wszystkim spełniać odpowiednie warunki,aby otrzymać dotację.Uważasz ,że kilkaset wnioskodawców nie potrafiło go napisać.Wszystkie miejscowości zakwalifikowane do dalszej rundy są większe wielokrotnie od Kazimierza Dolnego i to było podstawowe kryterium.
 • Marcin
  @Antoni masz rację, burmistrzowie się zmieniają, a wszechmogący "prezes" ten sam...
 • Antoni
  Marcinku jak zaczną ci pokazywać obecny układ towarzyski jednego pana i drugiej pani to wymiękniesz. Kto robił audyt? Kto jest w konkursach? Kto się wybrał do samorządu. To już trąci Misiem. Mamy Misia na miarę naszych czasów.
 • marcin
  A czy ktoś pamięta jak w urzędzie pracował za kadencji pana Duni, kuzyn puławskiego starosty, pan Andrzej Wenerski. Ów pan miał zajmować się pozyskiwaniem funduszy unijnych. Przepracował ponad rok i co? I nie pozyskał ani złotówki... Pamięć jak widać jest krótka pani @Zofio
  A zamek? Miał kosztować 7 milionów... miały być toalety, sklepiki, galerie... A co jest? Koszt wzrósł do 10 milionów, a toalet, sklepików, galerii nie ma...
 • Piotr
  Parę lat temu Minister Kultury przyznał Kazimierzowi milion złotych, bo w ogólnopolskim konkursie nasze miasto było w pierwszej 20!!!
  Można? :)
  Było, minęło..
  Ale może nowa władza powolutku się nauczy...
 • Tomek
  Tłumaczenia Kazimierzaka są śmieszne poco było pisać taki wniosek skoro był nierealny. Kazimierz na 146 miejscu to przecież wstyd! Opole Lubelskie zakwalifikowane na 26 pozycji i oni kasę dostaną.
 • pewna pani
  Wawer ma kwalifikacje o glowe wyzsza niz byrmistrze takze trzeba mu dac sie wykazac a nie czepiac jak cos znowu nie wyjdzie. Wtedy to latwo sie czepiac a pochwalic juz nie.
 • Zofia
  Do Kazimierzaka:postawiono na na młodych, niedoświadczonych ale z kwalifikacjami i co?
 • ryczek
  @Kazimierzaka zapraszam do Ryk. Zobaczy Rynek i zamilknie.
  Nie jest to teren poprzemysłowy,zdegradowany ani blokowisko.
 • pijany znad Grodarza
  Dlaczego wymoderowano linki ? Toć to adresy PUBLICZNE.
 • kazimierzak
  Z tego co było mówione, nie chodzi o rozliczenie, a o początki kwalifikowania wydatków. Bob doświadczenie/wiek nie są równoznaczne z kwalifikacjami. Trzeba stawiać na młodych.
 • Bob
  No cóż, projekty trzeba umieć rozliczać. Zamek wybudowany, ale projekt trwa jeszcze kilka lat, więc obecne władze muszą dostosować działania do wymogów projektu, w przeciwnym razie - zwrot części dotacji. Polityka pozbywania się doświadczonych pracowników może wyjść nam wszystkim bokiem.
 • kazimierzak
  Spokojnie-poczytajcie sobie regulamin konkursu i będzie wszystko jasne. Cudem byłoby, jakby tak małe miasteczko, pozbawione terenów zdegradowanych, poprzemysłowych, blokowisk, dostało dofinansowanie. Oceniane też były dokumenty strategiczne gminy, a jak wiadomo, nasze są dziełem poprzednika i pewnej blondynki. Zresztą konkurs dotyczy jedynie opracowania dokumentacji. Z wybranych projektów pozostanie najwyżej 20, co na całą Polskę jest ilością symboliczną. Dobrze, że składają, piszą wnioski. Widać, że obecna władza nie czeka na pieniądze od marszałka, które są zdecydowanie łatwiejsze do pozyskania. Poprzednik, wraz ze swoją ekipą, pokazał na co go było stać. Okale, ostatnio rewelacje dotyczące zamku, i się niedługo okaże, że 2 mln będzie do zwrotu... A zadłużenie pozostawione też horrendalne...
 • pijany znad Grodarza
  Droga Redakcjo.
  Zechciej opublikować wniosek Kazimierza Dolnego.
  ps. czy ktoś z Państwa wie, co on zawierał, czego dotyczył ?.
 • pijany znad Grodarza
  Cie choroba.
  "Rewitalizacja Rynku" w Rykach.
 • Emil
  No i tak to dzięki nieudolności ciężko będzie spełnić wyborcze obietnice o rewitalizacji rynku...

  Kazimierz wśród niezakwalifikowanych.... Szkoda...

  [wymoderowano]

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę