Skarby pieśni sefardyjskich w synagodze

W najbliższy weekend w synagodze z koncertem „Skarby pieśni sefardyjskich” wystąpi duet Gerard Edery - śpiew, gitara i Marcin David Król – skrzypce.

Synagoga 1 czerwca znów rozbrzmi pieśniami żydowskimi. Tym razem będą to pieśni Żydów sefardyjskich.

- W repertuarze znajdą się zarówno świeckie, jak i religijne pieśni ze starożytnej Persji, Hiszpanii, Grecji, Portugalii, Turcji, Maroka, Egiptu, Bałkanów czy Syrii. Najstarsze z nich datowane są na okres średniowiecza, najnowsze to pieśni współczesne – czytamy w zapowiedzi.

Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalu ”Diaspora- World Jewish Cultural Festival".

Gerard Edery urodził się w Casablance. Dorastał w Paryżu i Nowym Jorku. Wyszkolony jako klasyczny baryton w The Manhattan School of Music, ma w swoim dorobku ponad trzydzieści ról w operach w całych Stanach Zjednoczonych. Był także solistą kantorem w synagodze The Village Temple w Nowym Jorku .
Gerard Edery jest uważany za jednego z czołowych wykonawców pieśni sefardyjskich. Został uhonorowany nagrodą Sephardic Musical Heritage Award oraz nagrodą Meet the Composer Grant.
Wystąpił min. w Carnegie Hall, Lincoln Center, The United Nations, Victoria Hall w Genewie, The Kimmel Center w Filadelfii, Royce Hall w LA, The Smithsonian Institute w Waszyngtonie, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej Fes w Maroku, Festiwalu Muzyki Sefardyjskiej w Kordobie, Festiwalu Cervantino w Meksyku, Festiwalu Zachor w Białymstoku, a także w muzeum POLIN w Warszawie.
Edery nagrał 17 płyt dla wytwórni Sefarad Records i wydał znany na całym świecie śpiewnik pieśni sefardyjskich.

Marcin David Król naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat pod opieką prof. Macieja Chowańca. Z wynikiem celującym ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Teresy Głąbówny. W swoim dorobku ma także studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Kolonii (Niemcy) w klasie prof. Michaela Vaimana. Swoje umiejętności szkolił na licznych kursach mistrzowskich i konsultacjach prowadzonych m.in. przez: Wandę Wiłkomirską, Wiesława Kwaśnego, Daniela Stabrawę. Jest laureatem konkursów im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku. Ponadto był stypendystą Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wystąpił w wielu krajach Europy, w USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz w Indiach. Na stałe związany jest z Radomską Orkiestrą Kameralną.
Koncert „Skarby pieśni sefardyjskich” 1 czerwca godz. 19:00.

Bilety w cenie 50 PLN do nabycia w kasie synagogi.
Telefoniczna rezerwacja biletów pod numerem 692578677

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę