Sanktuarium Zwiastowania - Polski Nazaret

Skomentuj (1)

W tym roku obchodzimy Rok Brata Alberta - franciszkanina, patrona polskich artystów. Z tej okazji w krużgankach Klasztoru O.O. Franciszkanów będzie można podziwiać obrazy malarzy z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Wernisaż wystawy już w najbliższą sobotę.

Św. Brat Albert – Adam Chmielowski – założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek, powstaniec oraz malarz. Kanonizowany przez Jana Pawła II, stał się patronem wszystkich polskich artystów. Rok 2017 został poświęcony właśnie jego pamięci. 

By to uczcić, w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym, odbędzie się wystawa artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Ponad 30 malarzy zaprezentuje swoje najnowsze prace będące pokłosiem m.in. ubiegłorocznego pleneru w Wiatrakowie. 

- Te prace odzwierciedlają piękno zespołu klasztornego w kontekście Kazimierza, nad którym góruje nie tylko Góra Trzech Krzyży, Willa Pruszkowskiego, ruiny Zamku, Fara, ale także Klasztor na Wietrznej Górze. Od ponad trzystu lat kościół i bracia w brązowym habicie służą miejscowej i okolicznej ludności. Kroniki klasztorne skrywają wiele pięknych kart wspólnej historii Królewskiego Miasta nad Wisłą i Klasztoru, który od 30 lat jest również sanktuarium maryjnym – pisze kurator wystawy o. Nikodem Gdyk OFM z Komisariatu Ziemi Świętej w Krakowie. - Pragniemy, aby kolejna, piękna karta, została zapisana paletą kolorów dzięki wystawie obrazów ukazujących ten zabytek sakralny Kazimierza Dolnego. 

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 marca o godz. 12.30. W tym dniu, o godz. 11.00, zostanie także odprawiona Msza św. z udziałem artystów, którą poprowadzi o. Paschalis A. Kwoczała OFM – Komisarz Ziemi Świętej w Polsce.

Wystawę będzie można oglądać od 18 marca do 28 kwietnia.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę