Rowerem nad Wisłą

Skomentuj (2)

Z roku na rok rowerzystów przybywa, niestety, nie można powiedzieć tego samego o ścieżkach rowerowych. Nadal jest ich niewiele. Niebawem jednak sytuacja ulegnie zmianie, przynajmniej w okolicach Kazimierza Dolnego.

W ostatnich latach zainteresowanie kolarstwem bardzo wzrosło. Dzięki temu lub – jak niektórzy stwierdzą – przez to, przybyło również rowerzystów. Nie byłoby to żadnym problemem, gdyby nie brak ścieżek rowerowych, które zapewniają bezpieczną jazdę. Brak takich ścieżek doskwiera tym bardziej w miejscowościach turystycznych, takich jak Kazimierz Dolny. W sezonie letnim, ale i poza nim w Miasteczku i jego okolicach jest mnóstwo rowerzystów i spacerowiczów, a przygotowanych ścieżek – jak na lekarstwo.

Sytuacja jednak powoli się poprawia i już teraz możemy przejechać ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż wałów na Wiśle, z Puław do Parchatki (6 km) . Niestety, tutaj ścieżka się kończy i rowerzyści, którzy chcą dotrzeć dalej, muszą poruszać się bardzo ruchliwą, przez co niebezpieczną drogą z Puław do Kazimierza.

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych obiecuje jednak „nadwiślańską” ścieżkę rowerową rozbudować. Jeszcze w listopadzie br. odbędą się przetargi, podczas których wybrany zostanie wykonawca tej ścieżki. Jak podkreśla WZMiUW w Lublinie, jego głównym celem jest umacnianie wałów i ochrona przeciwpowodziowa, ale przy okazji wykonywania tych prac chce też zbudować przy wale ścieżkę rowerową.

- Po Nowym Roku będziemy dalej pracować, tak by doprowadzić ścieżkę do Kazimierza Dolnego – mówi jeden z pracowników lubelskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Docelowo ścieżka rowerowa ma biec od Stężycy aż do Annopola, oczywiście wzdłuż wałów wiślanych. Zakończenie budowy wszystkich elementów wałów i ścieżek planowane jest na 2013 rok.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Megi
    Super, że będzie ta ścieżka! Czekamy... Ale będzie na pewno wykorzystywana tylko przez turystów i rowerzystów pasjonatów a tą naszą wąską i ruchliwą drogą i tak nadal będzie poruszać się mnóstwo lokalnych rowerzystów na nieoświetlonych rowerach.
  • Donat
    BRAWO !!! [wymoderowano]

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę