Razem można wiele (video)

Skomentuj (2)

zobacz więcej (26)

Krystyna Prońko, Kairos, Dorota Miśkiewicz, Pati Yang,  Zespół Reprezentacyjny Disparates i NeoKlez w koncercie Dwa Brzegi powodzianom zagrali 18 lipca na kazimierskim rynku dla mieszkańców gmin Wilków i Janowiec poszkodowanych w wyniku powodzi.

Wczoraj na kazimierskim rynku było wyjątkowo gorąco. Nie tylko z powodu ciepłego lata. Z koncertem dla powodzian z gmin Wilków i Janowiec wystąpili gorąco oklaskiwani przez publiczność Krystyna Prońko, Kairos, Dorota Miśkiewicz, Pati Yang, Zespół Reprezentacyjny, Disparates i NeoKlez. W czasie koncertu można było nabyć płyty z piosenkami Krystyny Prońko i Doroty Miskiewicz, z których dochód przekazany zostanie na wsparcie akcji.

Swego rodzaju biletem wstępu na koncert były cegiełki sprzedawane podczas imprezy przez 30 wolontariuszy. W akcję rozprowadzania cegiełek włączyli sie również kazimierscy przedsiębiorcy – można je było nabyć w wielu tutejszych hotelach i restauracjach.

Równolegle z koncertem w sali konferencyjnej SARP-u trwała licytacja obrazów przekazanych przez członków Kazimierskiej Konfraterni Sztuki oraz innych artystów z Polski, a także przedmiotów przekazanych na aukcję. Najwyżej wylicytowano obrazy Jana Wołka i Marka Andały. 


W sumie zebrano ok. 30 tys. zł. Pieniądze przekazane zostaną na ręce wójtów gmin Janowiec i Wilków, którzy już wczoraj osobiście podczas koncertu dziękowali za okazane serce.


Akcja „Dwa Brzegi powodzianom” będzie kontynuowana także w czasie trwania festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, którego uroczyste otwarcie już 31 lipca.

 

Fot. M. Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • zenai
  w samo polunie gorace skwarne
  trafili ludzie na koncert " dwa brzegi "
  kupili cegly , obrazy , pamiatki
  to dla powodzian byli tak szczodrzy
  gwiazdy koncertu pierwsza klasa
  a to ze slonce ..........toz to jest lato :)
 • Roman
  Bardzo miła impreza. Moim zdaniem najlepszy był występ Doroty Miskiewicz. Nie wiem, czy konieczne było ustawienie tak sceny, żeby patrzeć pod słońce. W południe trudno było wysiedzieć w słońcu.
  Reklama w Lublinie też powinna być lepsza, bo po przyjeździe do Kazimierza Dolnego nastąpił "atak" z cegiełkami, a człowiek nie wie, o co chodzi.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę