Radni uchwalili budżet Kazimierza

Skomentuj (16)

Kazimierz Dolny wciąż potrzebuje nowych inwestycji. I przez ostatnie lata prace remontowe w Miasteczku nie ustają, potrzeby nie mają końca. Co nas czeka w tym roku? Budżet właśnie został uchwalony.

Podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej 1 lutego zatwierdzono budżet miasta i gminy Kazimierz na rok 2011. Były oczywiście wątpliwości i pytania, były różnice poglądów i ostra wymiana zdań, jednak koniec końców radni w zdecydowanej większości głosowali za przyjęciem budżetu w takim stanie, w jakim został przygotowany. Tylko czterech głosujących miało wątpliwości – dwie osoby zagłosowały na „nie”, natomiast dwie inne wstrzymały się od głosu. Jaki więc będzie wyglądał rok 2011 pod względem finansów? Zobaczyć może każdy, w Biuletynie Informacji Publicznej. My przedstawimy tylko najważniejsze informacje.

Łączna kwota planowanych dochodów budżetu gminy ma wynosić 27.916.523 zł, natomiast wydatki gminy mają sięgnąć 28.694.176 zł. Do najważniejszych inwestycji zaliczyć możemy m.in.: budowę wodociągu w Cholewiance i Dąbrówce wraz z przebudową ujęcia wody w Wierzchoniowie, rozbudowę sieci wodociągowej w Rzeczycy, Rzeczycy Kolonii wraz z budową studni redukcyjnych, budowę drogi gminnej na odcinku Góry – Skowieszynek, wykonanie pierwszego zadania - Rozbudowa infrastruktury turystycznej związanej z rzeką Wisłą - z projektu: Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego produktu turystycznego przez Kazimierz Dolny, Puławy i Janowiec. Poza tym kontynuowana będzie budowa hali sportowo – widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Bochotnicy oraz remont Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Nadal prowadzone będą również prace na Wzgórzu Zamkowym w ramach projektu: Rewaloryzacja i zagospodarowanie Zespołu Zamkowego w Kazimierzu Dolnym. Inwestycją, która budzi spore kontrowersje wśród mieszkańców Miasteczka, jest przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej ul. Nadrzeczna, Klasztorna, Krakowska i Góry oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Kazimierzu Dolnym. Jej koszt to 11 675 000 zł.

Skomentuj


Dodane komentarze (16)

 • mirka
  Inny.... kazimierski portal umieścił wywiad z dyrektorem MZK,śmieszne po miesiącu.Ciekawe kiedy ukaże się wywiad z dyrektorem....- o kazimierskich szkołach,hłe,hłe,hłe.
 • Kasia
  jest taki problem z budżetem , a pan burmistrz na pierwszej sesji po wyborach podnosi sobie pensje o 1000zl ^^
 • Kaśka
  Jesterm ciekawa o ile wzrośnie budżet jak pan Burmistrz pozamyka szkoły ?????
 • kazimierzanin
  I tu się mylisz, bo czytając twoje posty uważam cie za człowieka inteligentnego i wnoszącego wiele do dyskusji. Moj poprzedni tekst to nie przytyk, potraktuj go z lekka proszę.
 • pijany znad Grodarza
  Masz na myśli:, jak wytrzezwieję, czy jak przetrzezwieje?. Chyba coś muszę łyknąć. Tym bardziej, że zaliczasz mnie do "ciemnoty".
 • kazimierzanin
  Pijany jak przetrzeźwiejesz za 4 latka i trafisz na spotkanie wyborcze to znowu usłyszysz te same puste frazesy bo jaśnie nam panujący kolejny raz wciśnie ten sam kit ciemnocie.
 • zyzio
  Przepraszam bardzo a co ma lodowisko wspólnego z budżetem. To że ludzie ciężko pracowali przy lodowisku to chwała im i szacunek, natomiast nie mogę zrozumieć jak się to ma do budżetu
 • pijany znad Grodarza
  wodociągu w Cholewiance i Dąbrówce .... . Byłem na soptkaniu przedwyborczym, gdzie mówiono o Mięćmierzu i Okalu. No tak. To bylo spotkanie przedwyborcze. Sorry.
 • Ulka
  Misiu! To bardzo gorzkie, co piszesz. Mam nadzieję, jednak, że się mylisz. Bardzo chciałabym, żeby tak było. W końcu: "psy szczekają, a karawana idzie dalej". Inaczej - będzie z nami źle.
 • miś
  Opluwanie ludzi na forum to nie tylko zwykłe chamstwo. Skutki tego są dużo gorsze niż się może wydawać. Ludziom, którzy coś robią ( bo takim się zawsze dostaje ) odechciewa się udzielać i nadstawiać tyłek. Przykładem jest chociażby lodowisko. Ludzie ciężko pracowali, ale pogoda im nie sprzyjała i już dostali za swoje forum. Nie zdziwię się, jeśli w przyszłym roku, zamiast robić lodowisko będą woleli siedzieć w domu, w ciepełku, tak jak ci, którzy pisali o nich krytyczne komentarze...
 • kazimierzanka
  Bardzo ważne jest właściwe rozumienie trudnego słowa "wolność" w odróżnieniu od plotki, pomówienia, obmowy, pyskówek i mówienia "co ślina na jęzor przyniesie". Tak trzymaj moderator.
 • kinio
  Popieram moderatora! Tępić plotkarzy!
 • moderator
  przypominam wszystkim komentującym, że komentujemy NA TEMAT, a także, że wszyscy zgodziliście się nie pisać komentarzy "zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby"
 • kazimierzanin
  sorry miał być podpis kazimierzanin ale mi kawałek zjadło
 • kazimierz
  No ale chociaż Zbożową utwardzą. Ciekawe jak się to ma do wyciągu? No bo teraz wszystko co w pobliżu będzie mi się brzydko kojarzyć. Ciekawe czy nie bez podstaw.
 • ANKA
  To nie konieczna modernizacja kanalizacji w Kazimierzu budzi tyle wątpliwości, tylko ponowna modernizacja zmodernizowanej w 2002r oczyszczalni, która to modernizacja samej oczyszczalni ma kosztować ok 4.5 miliona PLN. W sprawie oszyszczalni Pan Burmistrz nie przedstawił żadnych merytorycznych argumetnów, i dlatego są wątpliwości nie tylko wśród Radnych, ale również wśród mieszkańców. Z dokumentów dostępnych na stronie BIP Kazimierza Dolnego-
  -rozporządzenie wojewody nr 59 z dnia 18 grudnia 2007r
  -rozporzadzenie to zastało zatwierdzone Uchwałą Rady Miejskiej w Kazimierzu
  nr. XIV/94/07 z dnia 29.11.2007r
  - Strategia Zrównoważonego Rozwoju Gminy Kazimierz Dolny z marca 2008r wykonana przez firmę EKO GEO Marek Biłyk na zlecenie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym
  jednoznaczni wynika konieczność modernizacji kanalizacji, natomista nie ma mowy o przesłankach przemawiajacych za koniecznością modernizacji oczyszczalni. Czas z pewnością pokaże czy ta kosztowna inwestycja nie okaże się niewypałem na miarę obiektów sportowych, gdzie wyrzucono w błoto ponad 2 miliony złotych tylo na sam projekt, a obiektów jak nie było tak nie ma, winnych również brak...

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę