Przybory Przybory - wielki finał wieńczy dzieło

Już w najbliższą sobotę wielki finał warsztatów teatralnych w Teatrze Klepisko na Skowieszynku! Zobaczymy dwie etiudy teatralne w wykonaniu młodzieży oraz spektakl profesjonalnego Teatru Impro z Lublina.

Finał wieńczy dzieło. Wielki Finał w Teatrze Klepisko podsumowuje cykl warsztatów improwizacyjno-teatralnych dla młodzieży z obszarów zagrożonych wykluczeniem społecznym z gminy Kazimierz Dolny. Tegoroczna edycja upływa pod znakiem Jeremiego Przybory – wybitnego polskiego poety-satyryka oraz reformatora teatru. W tym roku mija 15 rocznica jego śmierci.

W programie:
•     krótka relacja wideo z prowadzonych zajęć
•    „Przyborowa etiuda” – forma teatralna oparta na twórczości Jeremiego Przybory, przygotowana podczas warsztatów przez młodzież pod okiem reżyserskim Jana Wawrzyńca Tuźnika
•    etiuda improwizowana bazująca na technikach teatru improwizowanego, przekazywanych przez Pawła Banaszczyka i Szczepana Głodzika podczas
•    spektakl profesjonalnego Teatru Impro z Lublina w wykonaniu prowadzących: Pawła Banaszczyka i Szczepana Głodzika.   

Warsztaty „Przybory Przybory”. Wielki Finał - 15 czerwca godz. 17:30
Miejsce: Teatr Klepisko
Organizator: Fundacja Klepisko
Warsztatowcy: Paweł Banaszczyk, Szczepan Głodzik, Jan Wawrzyniec Tuźnik
Partnerzy: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku, Szkoła Podstawowa im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy, Szkoła Podstawowa w Bochotnicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym (mieszcząca się w Dąbrówce), Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym
Patron medialny: Kazimierski Portal Internetowy
Projekt „Przybory Przybory” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę