Przegląd teatrów dziecięcych 2012

zobacz więcej (19)

XII Przegląd Teatrzyków Szkolnych już za nami. W tym roku motywem przewodnim były utwory Aleksandra Fredry, Władysława Broniewskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

XII edycja Przeglądu Teatrzyków Szkolnych – imprezy organizowanej przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym – odbywała się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Przed małą publicznością z kazimierskiego Przedszkola im. Marii Konopnickiej wystąpiło 6 trup aktorskich z większości szkół podstawowych z terenu gminy Kazimierz Dolny.

Zobaczyliśmy „Gdybym miał 11 kapeluszy” i „Strasną zabę” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu podopiecznych Anny Lewczuk z klasy II z Bochotnicy. Słynnego „Pawła i Gawła” Aleksandra Fredry ku uciesze widzów wystawiono dwukrotnie: przez uczniów z klasy II i III Społecznej Szkoły w Skowieszynku (reż. Urszula Cięszczyk) i przez uczniów także z klasy II, lecz z Dąbrówki (reż. Grażyna Górecka).

Mali aktorzy z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierza zaprezentowali minisztuki oparte na twórczości Władysława Broniewskiego: „Literki”, „Gramy w zielone” (reż. Hanna Paruch, Iwona Budnik) oraz „Sam do szkoły ”, „Teczka Zosi”, „Literki” (reż. Agnieszka Wawrzycka i Anita Lasek). Z „Zemstą inaczej” wystąpiła kazimierska trupa teatralna w reżyserii Edyty Podrażki, Wioletty Markowskiej.

Kolejny przegląd – za rok.

 

Fot. Z archiwum Miejsko - Gminnej
Biblioteki Publicznej
w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę