Pożar na Górach (aktualizacja 26 stycznia)

Skomentuj (105)

zobacz więcej (12)

Blisko cztery i pół godziny wczoraj 25 stycznia straż pożarna walczyła z ogniem budynku mieszkalnego na kazimierskich Górach II. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało, straty materialne są jednak znaczne.

Blisko cztery i pół godziny wczoraj 25 stycznia straż pożarna walczyła z ogniem budynku mieszkalnego na kazimierskich Górach II. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało – dom użytkowany był głównie w lecie.

 

Straty materialne wyceniono na 300 tys. zł. W jednej trzeciej powierzchni spalił się dach, uszkodzone zostały ściany wewnętrzne, spłonęło wyposażenie mieszkania. Jak wstępnie ustalili strażacy, przypuszczalna przyczyna pożaru to wadliwie wykonany kominek na paliwo stałe. 

Pożar domu na Górach zauważony został tuż po godzinie 15. Natychmiast na miejsce skierowanych zostało 5 jednostek strażackich – z OSP Kazimierz i Bochotnica oraz 3 jednostki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Puław. Dojazd strażaków do pożaru był bardzo utrudniony. Z powodu bardzo śliskiej nawierzchni na ulicy Zamkowej, gdzie obowiązuje nakaz używania łańcuchów, większość jednostek na miejsce dostała się od strony Skowieszynka. Palący się dom także znajdował się w trudno dostępnym miejscu – strażacy zmuszeni byli przejeżdżać przez sad i podwórka sąsiednich posesji. Akcja gaśnicza zakończyła się około 19.30.

 

Wiadomości z 25 stycznia:

 

Płonie dom na kazimierskich Górach. Na miejscu jest 5 jednostek straży pożarnej.

 

Trwa akcja gaszenia pożaru na poddaszu jednego z domów na Górach w Kazimierzu. Na miejscu jest 5 jednostek straży pożarnej – z Kazimierza Dolnego, Bochotnicy i Puław. Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali o 15.27. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (105)

 • Antek
  Coś Wam napisze ...Ugotujecie sie sami we własnym kazmierskim sosie .Tam już nie da sie normalnie przebywać a co dopiero zyć .Chwała wytrwałym KAZIMIERZAKOM
 • krystyna
  Mam na myśli właśnie okolice zamku a dokładnie ulicę Zamkową i ulicę Góry czyli do wieży telewizyjnej. Fakt sypana była tylko góra ale chyba to logiczne.
  Sami odśnieżali? .... uwierzę przecież ktoś miał umowę z gminą i ktoś wziął za to pieniądze. Wiem nawet kto.
 • Lokalny
  Krystyna, rok temu pług był kilka razy przez całą zimę, a ludzie odśnieżali sami traktorami. Nie uważam, aby to było zgodne z Twoim zdaniem, że: "Na Góry droga zawsze była odśnieżana i przejezdna. Chyba, ze masz na mysli okolice zamku.
 • krystyna
  Myślę że poprzednia zima byłą szczególna, bardzo śnieżna.Dosypywało regularnie co tydzień i to dużo. Zresztą problem łańcuchów zaczął się właśnie od ubiegłej zimy.Było kilka stłuczek. Uczestniczyły w nich i pogotowie i wóz policyjny zwany radiowozem i samochody prywatne.
  Fakt jest odśnieżone to że raz zaliczyłam parter bo ślisko trudno...zacytuję klasyka "sorry taki mamy klimat"
  Na Góry droga zawsze była odśnieżana i przejezdna , nie liczą się takie momenty gdy ciągle pada czy jest gołoledź.
 • pijany znad Grodarza

  avatar

  Lokalny - KAZIMIERZ DOLNY 2014-01-31 11:17 (użytkownik niezalogowany IP: 164.127....)

  Od tamtego tragicznego dnia Góry są odśnieżane 2-3x dziennie, co rok temu było nie do pomyślenia."
  Zgłaszam sprzeciw. A u mnie?
 • Lokalny
  Od tamtego tragicznego dnia Góry są odśnieżane 2-3x dziennie, co rok temu było nie do pomyślenia.
 • ormo wiec
  pijany z Toba cos nie-halo.Kobietom nabial widac pasuje...zartowalem.Napisz mu nauczyciel
 • pijany znad Grodarza
  @ Nauczyciel>
  Ciagle piszesz: " nabiał", nabial". Pisz oczami Kobiety -"jaja" pisz.
 • pijany znad Grodarza
  Mediant z Warszawy napisał:"
  , sam kiedys takie wolne media prawicowe na zlecenie zakladalem i dzialaja, wstydze sie teraz, sa ucziwsze sposoby zarabiania na zycie, chocby powozenie furka..."
  Mnie proponowano założenie "

  Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych"
  Oniemiałem, kiedy NAŚWIETLONO mi, jaka to intratna pomoc. DLA ZAŁOŻYCIELI.
 • ormo wiec
  smutny Janku masz racje..ale za to wiemy kto zyd,kto alkoholik,co trzeba ze znakiem zrobic,kim byla babka boksera....i mam juz jasnosc co to wolne media.
 • krystyna
  Jeśli jesteś z Kazimierza to wiesz dlaczego?
  Nikt tego nie komentuje ale każdy współczuje i czasami lepiej jest nic nie mówić.
 • krystyna
  Rzeczywiście mamy tę zdolność narodową że zawsze zbaczamy na politykę, ale czy to coś złego. Najważniejsze to nie siać propagandy nienawiści i chociaż troszkę lubić ludzi a zacząć trzeba od siebie-polubić się. Szok!!! ale jak to zrobić :)
 • Jan Smutny
  Brawo dla komentatorów. W żadnym komentarzu nie było zainteresowania losem tego komu palił się dom....
 • NAUCZYCIEL
  ORMO i KRYSTYNA zgadzam się :) co to za różniza kto jakiej narodowości jest. Chodzi o to żeby było dobrze i być w tej pierwszej grupie.
  SZOK najwidoczniej popiera Ukraine bez zmian- widocznie tęskni za "tamtymi czasami".
  A już miałem go za przywódce i wyzwoleńca KAZIMIERZAKÓW i myślełem że zdejmie ten znak i cały "naród miejscowy" poprze Go i pójdzie za NIM. Ale do tego trzeba mieć "nabiał" a tu brak i tylko mącenie zostało i dawanie dobrych rad na wszystkie tematy.

  JAKBY NIE PATRZEĆ TEMAT NAKAZU WJAZDU Z ŁAŃCUCHAMI I INNE "MĄDRE" POSUNIĘCIA ZOSTAŁ ZMIENIONY.
 • medianat
  wiele mediow nazwanych wolne ma wolne - od prawdy i bezstronnosci, to najlatwiejszy spsob manipulacji -nazwac sie wolnym i siac propagande, a naiwnych nie brakuje, sam kiedys takie wolne media prawicowe na zlecenie zakladalem i dzialaja, wstydze sie teraz, sa ucziwsze sposoby zarabiania na zycie, chocby powozenie furka....
 • ormo wiec
  walesa zyd,kuron zyd,jaruzelski zyd,kaczynski(ale tylko jeden)zyd....ktos ma pare zloty?zyd!!! I co z tego?
 • szok
  Chodzi ci o'' narodowość ''czy o czytanie rzetelnych informacji na każdy temat ?
  Bo mnie o to drugie.Dlatego czytam informacje w wolnych mediach a nie zmanipulowane bzdury.
 • krystyna
  Skąd Ty wiesz,że ja od wczoraj przy kompie, jesteś niezwykle przenikliwy. Wiesz co nie obchodzi mnie kto kim jest.Dzielę ludzi na ludzi i kanalie. Ważne by załapać się do tej pierwszej grupy.
  Narodowość nie obchodzi mnie.
 • szok
  Krystyna co Ty od wczoraj masz styczność z komputerem i internetem? To dla mnie szok .
  Nie gniewaj się ale nieco mnie zszokowałaś .Wbij w google np wolnemedia .
  Ab-Z ma rację wolnych mediów jest tak wiele że nie sposób tu wszystkiego wypisywać .Nie można tu reklamować
  linkow więc tym bardziej nie wpiszę .Jeśli nie dowierzasz o żydowskich korzeniach braci Kliczko wbij w google własnie ''żydowskie korzenie braci kliczko ''po sznureczku do kłębka dojdziesz tam ze strony na stronę .
  O tym pisza też wolne media ukraińskie obejrzysz zdjęcia dowiesz sie jak brzmi prawdziwe nazwisko Julki Tymoszenko itp.
  Monitor-Polski.pl .Może na razie tyle ci wystarczy ,bo jest tego setki .
 • Ab-Z
  @Krystyna-Portal Kazimierski,to też media,ale jakoś z wolnymi mi się nie kojarzą,cenzura,spolegliwość,kumoterstwo,kolesiostwo itp.,można się wypowiedzieć ale jest warunek-nie wolno nic powiedzieć na lokalny samorząd,naszego władcę i całą małą sitewkę.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę