Poszła zima do morza

zobacz więcej (7)

Jeszcze nie zdążono dobrze Marzanny spalić i utopić, a wiosna wtargnęła do Kazimierza jak burza. I kto by pomyślał, że zawdzięczamy to wszystko...  dzieciom z Gminnego Zespołu Szkół!

Tak to teraz jest, że zimę z naszego kraju wyganiają najmłodsi. Zgodnie z tradycją uczniowie klas młodszych Gminnego Zespołu Szkół od lat na pierwszy dzień wiosny przygotowują słomiane kukły ustrojone w kolorową bibułę, a potem palą je i topią w najbliższej rzece. Kazimierska Marzanna co roku kończy swój smutny los w Wiśle, po to by ustąpić miejsca weselszej i cieplejszej porze roku.

W tym roku totem słowiańskiej bogini, symbolu zimy i śmierci nie zdążył jeszcze dobrze spłonąć i utonąć, gdy w Kazimierzu wiosna dosłownie wybuchła słońcem i ciepłem. Szczególnie piękna była sobota.

Może nie zazieleniły się jeszcze drzewa i krzewy, a trawa nie wszędzie pozbyła się pozimowych rudości, ale słońce wprost zalało Kazimierz, zamieniając rynek w wielką plażę. Wszystkie ławeczki w rynku oblepili turyści i miejscowi korzystając z tej słonecznej kąpieli. Niedziela, także ciepła, była już pochmurna i deszczowa. W takiej aurze niestety musimy dotrwać do… czwartku. Weekend w Kazimierzu zapowiada się znów słoneczny.

Wiosna, wiosna, ach, to ty. Nie wierzycie? Sprawdźcie osobiście.


Fot. Z archiwum

Gminnego Zespołu Szkół

 

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę