Pomoc z Kazimierza

W związku z podtopieniem kilkunastu gospodarstw w Bochotnicy, burmistrz Kazimierza Andrzej Szczypa przekazał dodatkowe worki z piaskiem do walki z żywiołem. Z pomocą ruszyli też kazimierscy strażacy.
Wczoraj po roztopach poziom niewielkiej rzeki Bystry podniósł się aż o 2 metry. Woda zalała 15 gospodarstw w Bochotnicy, dotarła też do Iłek, Wierzchoniowa, Zawady i domów w okolicy Rąblowa.

Strażacy i mieszkańcy zalanych miejscowości cały dzień układali worki z piaskiem. Podczas akcji zużyto 50 ton piachu. W niektórych przypadkach ratownicy musieli ewakuować zwierzęta.

Tymczasem poziom Wisły w Puławach podniósł się w ciągu doby o 168 centymetrów. Do stanu ostrzegawczego brakuje 24 centymetrów.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę