Pomoc z Kazimierza

W związku z podtopieniem kilkunastu gospodarstw w Bochotnicy, burmistrz Kazimierza Andrzej Szczypa przekazał dodatkowe worki z piaskiem do walki z żywiołem. Z pomocą ruszyli też kazimierscy strażacy.
Wczoraj po roztopach poziom niewielkiej rzeki Bystry podniósł się aż o 2 metry. Woda zalała 15 gospodarstw w Bochotnicy, dotarła też do Iłek, Wierzchoniowa, Zawady i domów w okolicy Rąblowa.

Strażacy i mieszkańcy zalanych miejscowości cały dzień układali worki z piaskiem. Podczas akcji zużyto 50 ton piachu. W niektórych przypadkach ratownicy musieli ewakuować zwierzęta.

Tymczasem poziom Wisły w Puławach podniósł się w ciągu doby o 168 centymetrów. Do stanu ostrzegawczego brakuje 24 centymetrów.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę