Policjant z Kazimierza najlepszy w powiecie

Najbardziej rozpoznawalnym dzielnicowym puławskiej policji został policjant z Kazimierza!

Mieszkańcy powiatu puławskiego wybrali najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego. Zwycięzcą plebiscytu organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Puławach na łamach Wspólnoty Puławskiej został policjant z Kazimierza asp. szt. Rafał Wrzesiński – dzielnicowy od 14 lat, w policji – od 19.

- Służba w policji to poniekąd spełnienie moich marzeń. Mundur zawsze mnie pociągał i kiedy nie udało się pozostać w wojsku, po zakończeniu zasadniczej służby wojskowej wstąpiłem do policji. Ta formacja mundurowa też daje okazję, by pomóc ludziom, zrobić coś dobrego – mówi asp. szt. Rafał Wrzesiński.

Dzielnica, którą się opiekuje, obejmuje takie miejscowości jak: Rzeczyca, Kolonia Rzeczyca, Witoszyn, Skowieszynek, Wierzchoniów, Bochotnica, Parchatka i Zbędowice.

– Rafał, poproszony o pomoc, nie tylko przez mieszkańców swojej dzielnicy, nigdy nie odmawia. Spotkania, pogadanki dla dzieci, interwencje, pomoc w rozwiązywaniu konfliktów międzysąsiedzkich i rodzinnych – jest wszędzie tam, gdzie powinien być dzielnicowy – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Konkurs zorganizowano w ramach popularyzacji roli dzielnicowego wśród mieszkańców powiatu zgodnie z założeniami ogólnopolskiego programu MSWiA – „Dzielnicowy bliżej nas".

- Ważne jest, aby dzielnicowy był policjantem znanym w miejscu pełnienia służby, znającym problemy mieszkańców swojej dzielnicy i reagującym na nie szybko i profesjonalnie – pisze oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach podkom. Ewa Rejn – Kozak.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę