Pierwszy pokos na wale. Kiedy?

Wały w Kazimierzu powoli zaczynają przypominać łąki kwietne, chociaż kwiatów raczej tu nie widać. Wybujałe wysoko trawy wyglądają dziś mało estetycznie. Stąd pytania: kiedy koszenie wałów w Miasteczku?

Właścicielem wałów w Kazimierzu są Wody Polskie. To do ich obowiązków należy koszenie obwałowań na terenie Miasteczka. Burmistrz Artur Pomianowski, powołując się na informacje, jakie otrzymał od Wód Polskich, mówi, że przetarg na koszenie wałów ma być rozstrzygnięty w pierwszym tygodniu czerwca, co oznacza, że trawa zostanie przystrzyżona nie wcześniej niż w połowie czerwca.

- Kilkukrotnie monitowaliśmy właściciela w sprawie koszenia wałów. Zgodnie z zapewnieniami Wód Polskich na naszym terenie koszenie odbędzie dwa razy w roku – mówi burmistrz Pomianowski. – Staramy się przekonać decydentów, by ze względu na charakter naszego miasta i ilość odwiedzjących go turystów harmonogram robót uwzględnił Kazimierz w pierwszej kolejności. Zależy nam, żeby to u nas najpierw zaczęły się prace. Przedstawiciele gminy, w tym naszej,  nie mogą wejść na teren zarządzany przez Wody Polskie i wykonać zadania za właściciela, chociaż aż się o to prosi – dodaje burmistrz Pomianowski.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę