Pierwszy pokos na wale. Kiedy?

Wały w Kazimierzu powoli zaczynają przypominać łąki kwietne, chociaż kwiatów raczej tu nie widać. Wybujałe wysoko trawy wyglądają dziś mało estetycznie. Stąd pytania: kiedy koszenie wałów w Miasteczku?

Właścicielem wałów w Kazimierzu są Wody Polskie. To do ich obowiązków należy koszenie obwałowań na terenie Miasteczka. Burmistrz Artur Pomianowski, powołując się na informacje, jakie otrzymał od Wód Polskich, mówi, że przetarg na koszenie wałów ma być rozstrzygnięty w pierwszym tygodniu czerwca, co oznacza, że trawa zostanie przystrzyżona nie wcześniej niż w połowie czerwca.

- Kilkukrotnie monitowaliśmy właściciela w sprawie koszenia wałów. Zgodnie z zapewnieniami Wód Polskich na naszym terenie koszenie odbędzie dwa razy w roku – mówi burmistrz Pomianowski. – Staramy się przekonać decydentów, by ze względu na charakter naszego miasta i ilość odwiedzjących go turystów harmonogram robót uwzględnił Kazimierz w pierwszej kolejności. Zależy nam, żeby to u nas najpierw zaczęły się prace. Przedstawiciele gminy, w tym naszej,  nie mogą wejść na teren zarządzany przez Wody Polskie i wykonać zadania za właściciela, chociaż aż się o to prosi – dodaje burmistrz Pomianowski.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę